Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

125. výročie Farnosti Matky ustavičnej pomoci v Brooklyne, New York

V nedeľu, 24. septembra o 12:15 hod., sa farníci Baziliky Matky ustavičnej pomoci v Brooklyne v New Yorku zišli na začiatku jubilejného roka, ktorým si pripomínajú 125. výročie farnosti. Prvá omša bola v rodinnom dome 2. apríla 1893. Do roka mala nová farnosť z domu malý kostol a faru, v ktorej sídlila komunita CSsR. Oblasť začala rásť, obyvatelia boli väčšinou katolíci. Za desať rokov bola postavená veľká základná škola a oveľa väčší kostol.

V priebehu rokov bola farnosť veľmi aktívna, veľmi oddaná. Redemptoristi boli vo farnosti už od začiatku. Dnes sú demografické údaje veľmi odlišné. Je tu veľmi veľká čínska populácia. Katolícka čínska komunita každoročne priťahuje viac ako 50 katechumenov, aby boli pokrstení počas Veľkonočnej vigílie. Svätá omša sa koná v štyroch jazykoch: angličtine, španielčine, čínštine (kantonskej a mandarínskej) a vietnamčine.

Otváracia svätá omša ukázala medzinárodný, multikultúrny aspekt našej farnosti. Farebný vlajkový sprievod reprezentoval rôzne národy, z ktorých naši farníci emigrovali. Omšu celebroval biskup James Massa, pomocný biskup diecézy Brooklyn. Otec Michael Brehl, C.Ss.R. skombinoval svoje cesty a bol s nami pred začiatkom pokračujúcich stretnutí kapituly v Dome Sv. Alfonza v Long Branch, New Jersey (vzdialeného 1 hodinu 15 minút). O. Michael hovoril v angličtine a španielčine. Boli s nami mnohí kňazskí koncelebranti.

Po svätej omši pokračovala medzinárodná multikultúrna téma, pretože ľudia sa delili o jedlá z mnohých rozdielnych krajín. Zábava bola tradičným tancom z mnohých rozdielnych krajín. Počas jubilejného roka sa plánuje niekoľko ďalších podujatí.

John McKenna, C.SS.R.

Príbuzné články:

Ikona požehnaná pápežom putovala na Slovensku aj v Čechách

Putovná ikona v Angole

Modlitba ruženca s ikonou Matky ustavičnej pomoci

Sv. Alžbeta od Najsvätejšej Trojice a jej úcta k Matke ustavičnej pomoci

Úcta k Matke ustavičnej pomoci bl. Charlesa de Foucauld

Svätý Alfonz a Božia Matka (Michael Brehl)

Príhovor P. Brehla na kongrese o Matke ustavičnej pomoci v Madride (máj 2017)

Príhovor P. Zdrzałeka o Matke ustavičnej pomoci v Madride (máj 2017)

Matka ustavičnej pomoci a Filipínci

Nová aplikácia s modlitbou k Matke ustavičnej pomoci

Zázračné uzdravenie 

Matka ustavičnej pomoci v Kazachstane

Matka ustavičnej pomoci v Albánsku

Ján Pavol II a Matka ustavičnej pomoci

Kostol sv. Alfonza – miesto s fascinujúcou históriou

Zdroj: cssr.news

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved