Redemptoristi
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Redemptoristi
Slovo medzi nami

Vyvrcholil kongres o Matke ustavičnej pomoci v Madride

3. mája popoludní sa začal kongres o Matke ustavičnej pomoci v Madride a trval do nedele 7. mája. Špecifikom tohto kongresu bola snaha odpovedať na kultúrne výzvy dnešných čias. Zatiaľ čo dôraz podobných kongresov sa sústredil predovšetkým na dejinný vývoj úcty k Matke ustavičnej pomoci, hlavným cieľom tohto kongresu bolo inšpirovať účastníkov podujatia pre komunikovanie radostnej zvesti a mariánskej úcty pre súčasnosť. Stretnutie chcelo okrem prednášok poskytnúť veľký priestor na vzájomné obohatenie a zdieľanie skúseností a nových osvedčených iniciatív na podporu mariánskej úcty.

Na kongrese vystúpil s príhovorom aj generálny predstavený redemptoristov, P. Michael Brehl a mnoho ďalších rečníkov. Okrem každodenného slávenia Eucharistie bol každý deň vyhradený čas na modlitbu pri ikone. V úvodných prednáškach sa rečníci dotkli mariánskych koreňov redemptoristickej spirituality, významu ikon a originality ikony Matky ustavičnej ikony, ktorá je aj viditeľným znakom milosrdenstva. Druhá časť prednášok bola zameraná na modlitbu a kontempláciu pred ikonou a nové spôsoby evanjelizácie prostredníctvom ikony.

Na kongrese boli prítomní aj zástupcovia provincie Bratislava – Praha a viceprovincie Michalovce.

Podrobný program podujatia nájdete TU.

 

 Príbuzné články:

Príhovor P. Brehla na kongrese o Matke ustavičnej pomoci v Madride

Príhovor P. Zdrzałeka o Matke ustavičnej pomoci v Madride

Správa o kongrese v angličtine

 

 

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved