Redemptoristi
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Redemptoristi
Slovo medzi nami

Ján Pavol II. a Matka Ustavičnej pomoci

18.5.1979 som sa zúčastnil na generálnej audiencii na námestí sv. Petra. Zásluhou prefekta pápežského domu som sa dostal na miesto blízko pri zábradlí, kadiaľ prechádzal pápež.

Prišiel som z Marzoccy pri Ancone a v rukách som držal ikonu Matky ustavičnej pomoci. Chcel som ju dať do nového farského kostola, zasvätenému sv. Antonovi Paduánskemu. Postavili sme nový kostol, lebo starý zničilo zemetrasenie. Svätý Otec Ján Pavol II. v tento deň, v ktorom slávil svoje narodeniny, pozdravil mňa aj niekoľko mladých okolo mňa. Potom sa ma spýtal, odkiaľ som. Položil som ikonu na zábradlie a poprosil o požehnanie.

Sv. Otec sa vhĺbil do modlitby pred ikonou. Nič nehovoril, ani sa nepohol. Ja som hral všetkými farbami. Konečne po niekoľkých minútach požehnal ikonu a opätovne ma pozdravil. Neskôr, keď bola publikovaná jeho kniha pri príležitosti 50. výročia jeho kňazskej vysviacky „Kňazstvo: Dar a tajomstvo“, som sa dozvedel, prečo tak dlho zostal v modlitbe pred ikonou Matky ustavičnej pomoci.

Pred touto ikonou vo Wadoviciach dozrelo jeho povolanie. Prvýkrát sa ako pápež v Ríme s touto ikonou stretol práve v deň svojich narodenín! Zvláštna náhoda…

P. Danilo Bissacco, CSsR, Redentoristi internazionale, 7.4.2014

Príbuzné články:

Misionárska ikona (P. Brehl, 2017)

Príhovor P. Brehla o Matke ustavičnej pomoci v Madride (máj 2017)

Pôvodom z Kréty? (Brendan Mconvery)

Príhovor P. Zdrzałeka o Matke ustavičnej pomoci v Madride (máj 2017)

Matka ustavičnej pomoci a Filipínci

Nová aplikácia s modlitbou k Matke ustavičnej pomoci

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved