Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Zázračné uzdravenie

Našej Matke ustavičnej pomoci je pripočítané zázračné uzdravenie počas  nedávnej návštevy Jubilejnej misionárskej ikony v  Seattli. „Naša farnosť bola požehnaná niekoľkými darmi počas jedného dňa – 24. januára – keď bola ikona  prítomná v kostole a kaplnke,“ uviedol O. Tony Bawyn, farár kostola Svätej Anny. Kostol svätej Anny je jedinou farnosťou, ktorá hostila ikonu jeden deň počas jej dvojtýždňovej návštevy mesta ako súčasť koordinovaného evanjelizačného úsilia zorganizovaného O. Binhom Ta, farárom Kostola Svätého Srdca a predstaveným miestnej komunity.

Chris Hurley, farník  Svätej Anny, ktorý bol liečený na rakovinu hrubého čreva v IV štádiu a mal naplánovanú  operáciu na druhý deň, sa zúčastnil ranných modlitieb a svätého prijímania v prítomnosti ikony, rovnako ako modlitbovej služby vedenej O. Binhom Ta pre študentov školy sv. Anny. Chris sa zveril, že bol očarený krásou ikony, a spomenul, že neobvyklá zlatá farba Mariiných očí mu pripomínala jeho manželku, Regan.

Potom ako O. Binh vysvetlil študentom históriu a význam ikony, Chris ho požiadal o pomazanie a zotrval v prítomnosti ikony. Odkedy bola Chrisovi v roku 2016 diagnostikovaná rakovina,  podstúpil niekoľko chemoterapií a ožarovaní, a nakoniec bol úsek postihnutý nádorom v jeho hrubom čreve označený.  Keď  chirurgovia ďalší deň vykonávali operáciu zistili, že nádor úplne ustúpil; zostalo iba jeho označenie.

Podľa Chrisa, pooperačná správa z patológie ukázala, že rakovinu nemá. Chris, jeho rodina, rovnako ako aj priatelia, ktorí ho podporovali od  diagnostikovania rakoviny veria, že bol požehnaný uzdravením na príhovor našej Matky ustavičnej pomoci.

„Najmenej jedna osoba sa modlila pred ikonou vždy, keď niekto prišiel do kostola, ale  nikdy sa nedozvieme, koľko ľudí si prišlo uctiť ikonu a modliť sa za osobitný úmysel,“  povedal O. Tony. Je ťažké predpovedať účinok, ktorý  malo učenie o našej Matke Ustavičnej pomoci na študentov, ale Kristen Earnst sa chopila príležitosti začleniť  ikonu do nového umeleckého projektu, ktorý so svojimi študentami v tretej triede začala. Vzala svojich študentov späť do kostola a požiadala ich, aby nakreslili ikonu tak, ako ju vidia oni. Mladí študenti zjavne zachytili význam zázračného obrazu, pretože ich kresby zdôrazňovali, anjelov, alebo spôsob dotýkania, ako  Ježišove ruky lipnú na Máriinej ruke.

miraculous healing

Otec Tony vykonal večernú bohoslužbu prispôsobenú známym tradičným pobožnostiam a ešte viac ľudí navštívilo kostol kvôli súkromnej modlitbe počas posledných okamihov verejnej úcty ikony. O. Tony sa modlí, aby návšteva ikony našej Matky Ustavičnej pomoci v jeho farskom spoločenstve prebudila hlbšiu úctu k našej Matke a hlbšiu vieru v jej Syna.

Zdroj: www.cssr.news

Autor: Kristine Strmel

Preklad: Gabriela Kalafusová

Upravené z článku O. Tonyho Bawyna, napísaného pre farské spoločenstvo sv. Anny, schválené O. Binhom Ta

Príbuzné články:

Ikona požehnaná pápežom putovala na Slovensku aj v Čechách

Matka ustavičnej pomoci v Kazachstane

Matka ustavičnej pomoci v Albánsku

Matka ustavičnej pomoci na poštových známkach v Poľsku

Ján Pavol II a Matka ustavičnej pomoci

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved