Redemptoristi
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Redemptoristi
Slovo medzi nami

Slovenskí redemptoristi majú svoj podcast, sú na Twitteri a Instagrame

S radosťou vám oznamujeme, že sme rozšírili svoju prítomnosť na sociálnych sieťach. Ako prvá slovenská rehoľa sme na konci júla predstavili podcast, otvorili účty Kongregácie i vydavateľstva Slovo medzi nami na Twitteri a začíname oslovovať priaznivcov kvalitnej kresťanskej literatúry aj prostredníctvom Instagramu.

Podcast Redemptoristi prináša kázne, zamyslenia a rozhovory, ale aj ukážky z nových kníh, ktoré vychádzajú vo vydavateľstve Slovo medzi nami. Počúvať ho môže každý majiteľ smartfónu vo svojej podcastovej aplikácii alebo na platforme SoundTier, ktorú prevádzkuje Audiolibrix. Aktuálne do podcastu svojimi kázňami prispievajú Václav Hypius, predstavený Provincie Bratislava – Praha, Rastislav Dluhý, mediálny koordinátor rehole a Ján Andrejov, sekretár provinciála; každá prvá nedeľa bude patriť kázni misionára milosrdenstva Michala Zamkovského. Priaznivci katolíckeho filozofa Petra Kreefta, dobre známeho aj slovenským čitateľom, nájdu v podcaste ukážky z jeho novej knihy Skôr ako odídem, ktorú v týchto dňoch vydáva Slovo medzi nami.

Od začiatku augusta sú Redemptoristi aj na Twitteri. Svoju prítomnosť na sociálnych sieťach rozšírilo aj vydavateľstvo rehole Slovo medzi nami – okrem twitterového účtu má svoj profil aj na Instagrame. Tieto aktivity napĺňajú výzvu generálneho predstaveného Michaela Brehla, ktorý všetkých členov Kongregácie a ich spolupracovníkov vyzval vo svojom liste z konca júna, aby vycestovali do digitálneho sveta a učili sa jeho „jazyk“. Len tak je totiž možné osloviť nové generácie, pre ktoré je digitálny svet jediným, ktorý poznajú.

Kongregáciu najsvätejšieho Vykupiteľa založil v roku 1732 v Scale pri Neapole sv. Alfonz Maria de Liguori. Meno rehoľnej spoločnosti pochádza z latinského slova Redemptor – Vykupiteľ. Heslo „Lebo u neho je hojné vykúpenie“ (Ž 130) je hlavnou témou ohlasovania evanjelia na misiách aj v osobnom živote v dnešnom svete. Z Talianska preniesol redemptoristov cez Alpy sv. Klement Maria Hofbauer roku 1785.

Na Slovensko redemptoristi prišli z Čiech roku 1921. Vo svetle charizmy sv. Alfonza sa redemptoristi na Slovensku venujú hlavne ľudovým misiám a exercíciam (Podolínec, Kostolná – Záriečie), ktoré sú zároveň prvými pastoračnými prioritami Kongregácie na Slovensku. Ďalšími prioritami sú farská pastorácia (Gaboltov, Banská Bystrica – Radvaň, Bratislava – Kramáre, Farnosť Frýdek), pastorácia povolaní, spolupráca s laikmi (spoločenstvá Calvary, Rieka Života, Koral, Shekinah), pastorácia cez vydavateľstvo Slovo medzi nami a tiež aktívne pôsobenie prostredníctvom tradičných i sociálnych médií.

Dekrétom generálneho predstaveného pôsobia slovenskí a českí redemptoristi od februára 2017 v rámci novej provincie Bratislava – Praha.

TS TKKBS

Redemptoristi chcú byť aj v digitálnom veku svedkami Vykupiteľa (Zasvätený život)

 

Príbuzné články:

Svedkovia Vykupiteľa v „digitálnom veku“: List generálneho predstaveného

Zasadnutie Komisie pre prípravu strategického plánu pre komunikačné prostriedky a médiá

Majster náboženských médií: Spomienka na o. Matthewa Meehana, C.Ss.R., 1913-1998

Brat redemptorista dokumentuje krvavú vojnu proti drogám

Rehoľný brat z Filipín získal cenu za knihu

Dokumentárny film o imigrácii z dielne pátra Charlesa Vijaya C.Ss.R

Vietnamský redemptorista v zozname „100 informačných hrdinov“

P. Walter Malca Rodas ocenený peruánskymi biskupmi za jeho prácu v evanjelizácii na internete

Apoštolát pera sv. Klementa Hofbauera

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved