Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Na Filipínach zastrelili ďalšieho kňaza

Na Filipínach došlo už k tretej vražde katolíckeho kňaza za posledného pol roka. Duchovného otca Richmonda Nila zastrelili neznámi útočníci v nedeľu 10. júna v kostole v meste Zaragoza tesne pred svätou omšou, za prítomnosti asi 70 veriacich, spoza okna vo chvíli, keď sa za oltárom pripravoval na svätú omšu. Útok sa stal v centrálnej časti ostrova Luzon, 130 km severne od Manily. 

Predseda Konferencie biskupov Filipín Mons. Romulo Valles vo svojom vyhlásení pre médiá upozorňuje na vzrastajúci počet vražedných útokov na kňazov, ktorý sa deje práve v roku, ktorý miestna Cirkev slávi ako Rok kňazov a zasvätených osôb.

Dve predošlé vraždy kňazov sa odohrali v decembri minulého roku  a v apríli 2018. Duchovného otca Marka Venturu dokonca zasiahli v momente, keď pri svätej omši požehnával deti. Kňaz v dôchodkovom veku Marcelito Paez bol zavraždený po tom, ako sa pričinil o prepustenie politického väzňa. Ďalší kňaz bol len pred týždňom zranený pri streľbe v meste Calamba, južne od hlavného mesta.

Spomeňme si v modlitbe na túto skúšanú krajinu, ktorá má problémy na viacerých frontoch. O niektorých vážnych problémoch tejto krajiny sa môžete dozvedieť aj z niektorých článkov, ktoré sme publikovali na našej internetovej stránke. Nižšie uvádzame odkazy.

Brat redemptorista dokumentuje drogovú vojnu

Bicyklovaním proti zabíjaniu

„Ježiš bol tiež obeťou nespravodlivosti“ – pripomína chrám v Manile

Rehoľný brat získal ocenenie za svoju knihu

Redemptoristi pomáhajú ľuďom v blízkosti filipínskeho vulkánu

Potrebujeme politikov milosrdenstva – Filipíny

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved