Facebook
Twitter
Youtube
Soundtier
HomeNovinkyRedemptoristi vo sveteBicyklovanie za život filipínskeho redemptoristu je výzvou proti zabíjaniu

Bicyklovanie za život filipínskeho redemptoristu je výzvou proti zabíjaniu

Katolícky kňaz sa rozhodol bicyklovať 1500 km z hlavného mesta Filipín, Manily, do južného regiónu krajiny, Mindanao, čím protestuje proti zabíjaniu spojenom s drogami.

Redemptoristický kňaz Amado Picardal, ktorý otvorene kritizuje vojnu prezidenta Rodriga Dutertea proti drogám, povedal, že jeho cyklistický maratón začínajúci 14. marca, je „za život a pokoj“.

Organizácia Human Rights Watch sa vyjadrila, že počas tzv. antinarkotickej vojny, ktorú rozpútal štát, bolo zabitých viac než 12 000 ľudí podozrivých z obchodovania s drogami.

Čelní predstavitelia Filipín však tvrdia, že počas legitímnych policajných operácií zomrelo len približne 3 000 podozrivých užívateľov drog a drogových dílerov.

„Toto je volanie po tom, aby sa skončilo zabíjanie a začalo sa s liečbou,“ povedal kňaz, pričom dodal, že bicyklovanie je tiež výzvu na obnovenie mierových rozhovorov s komunistickými rebelmi a zrušenie stanného práva v regióne Mindanao.

Páter Picardal hovorí, že hoci zabíjanie spojené s drogami je na zostupe, stále pokračuje. „Preto sa musí skončiť,“ povedal.

Kňaz sa obracia smerom k verejnosti, aby podporila jeho výzvu a pridala sa k „Bicyklovaniu za pokoj“, ktoré bude trvať 15 dní až do Veľkonočnej nedele.

V roku 2008 Páter Picardal odštartoval celonárodné „cyklistické misie“, aby zvýšil povedomie Filipínčanov o dôsledkoch klimatických zmien.

Tento kňaz zorganizoval ďalšiu cyklistickú akciu v roku 2014 po tom, ako niekoľko tajfúnov zdevastovalo niektoré časti krajiny.

Zdroj: cssr.news

Preklad © Mediálny tím provincie Bratislava – Praha

Príbuzné články:

Brat redemptorista dokumentuje drogovú vojnu

Redemptoristi pomáhajú ľuďom v blízkosti filipínskeho vulkánu

Dokumentárny film o imigrácii z dielne pátra Charlesa Vijaya C.Ss.R

Organizácia SERVE a Dublinská provincia redemptoristov pomáha v Marawi

„Ježiš bol tiež obeťou nespravodlivosti“ – pripomína chrám v Manile

Potrebujeme politikov milosrdenstva – Filipíny

P. Martin Huk – Misionár športovec

Facebook
Twitter
Youtube
Soundtier
close

Zdieľajte príspevok..