Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Potrebujeme politikov milosrdenstva – Filipíny

Manila – Aby sme zaručili dobré vládnutie v krajine a politiku, ktoré robí konkrétne kroky smerom k spoločnému dobru, noví lídri na Filipínach by si mali osvojiť milosrdný prístup“, povedal redemptorista P. Amando Picardal, výkonný sekretár filipínskej biskupskej komisie pre základňové cirkevné spoločenstvá, vo svetle parlamentných volieb, ktoré budú na Filipínach 8. mája. V správe zaznelo: „To čo krajina potrebuje je vládnutie obohatené milosrdenstvom.“Poukazujúc na čas Jubilea, „bolo by vhodné hľadať postoje milosrdenstva v nových politických kandidátoch,“ povedal.

Čo to znamená „byť milosrdný“ v prípade politických lídrov? P. Picard, ktorý už dlho slúži na ostrove Mindanao odpovedá poukázaním na ľudí „ktorí robia všetko čo sa dá, aby vládla spravodlivosť a pokoj.“ 
 
„V rôznych obdobiach našich dejín sme tu mali aj krutých a nemilosrdných vodcovi. Dôsledky boli katastrofálne“, spomínal na obdobie diktatúry P. Picard. „Ak zvolení lídri nemajú v sebe milosrdenstvo, ľudia skončia v spoločnosti, v ktorej vládne teror, kde sú potláčané ľudské práva a vláda zákona je ignorovaná…Súcitní lídri majú na zleteli situáciu ľudu, hlavne chudobných a ľudí na okraji. Snažia sa zaručiť, aby ekonomika nikoho nevylučovala a životné prostredie nebolo devastované,“ dodal. 
 
V závere povedal, že „lídri pohnutí milosrdenstvom nie sú skorumpovaní a korupciu netolerujú.“
 
(Agenzia Fides 13/04/2016)
 
Zdroj: cssr.news
#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved