Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Výzva P. Michaela Brehla pomôcť ľuďom na Haiti

Generálny predstavený rehole redemptoristov P. Michael Brehl poslal 14. októbra 2016 všetkým redemptoristom list s výzvou k pomoci ľuďom postihnutým hurikánom Matthew. O vážnej situácii v Haiti sme už priniesli správu. Teraz prinášame preklad listu predstaveného rehole redemptoristov, ktorý si v originále môžete prečítať TU.

Spolubratia, sestry, spolupracovníci a priatelia,

pokoj všetkým vám v Kristovi Vykupiteľovi. V nedeľu si pripomenieme nášho svätého spolubrata sv. Gerarda Majellu!

Ako viete, Karabikom sa prehnal pustošivý hurikán Matthew. Zanechal po sebe straty na životoch a neopísateľné škody. Najviac otriasol krajinou Haiti. Je nám ľúto mnohých rodín, ktoré prišli o svojich najdrahších. Sme vďační, že nijakí náš spolubrat neutrpel vážne zranenie. Uvedomujeme si, že nastala potreba okamžitej potravinovej a zdravotníckej pomoci. Veľa bude stáť aj dlhodobá výstavba všetkého čo bolo zničené. Haiti sa však ešte stále spamätáva po zemetrasení, ktoré túto krajinu postihlo v r. 2010. Teraz prišiel ďalší úder.

Svätý Otec zveril ľud Haiti nežnému a materskému objatiu Matky ustavičnej pomoci, ktorá je patrónkou tejto krajiny. V sobotu 15. októbra sa v našej komunite v Ríme budeme za Haity modliť počas eucharistie v kostole sv. Alfonza pred ikonou Matky ustavičnej pomoci. Ostávame v modlitbách za ľud tejto krajiny.

Mnohí provinciáli a priatelia sa pýtali na možnosť finančne pomôcť ľuďom z Haiti. Niektorí už zorganizovali zbierky v našich kostoloch. Naše Genrálne vedenie vďačne prijme vaše príspevky a dary. Prosím, pošlite ich hlavnému ekonómovi zvyčajným spôsobom. Vaša platba však musí byť riadne označená „Aid for Haiti.“ Aj naše sestry a priatelia môžu urobiť podobne prostredníctvom vedenia svojich jednotiek.

Postupom času redemptoristický región Port-au-Prince (Haiti), oznámi konkrétne plány rekonštrukcie toho čo bolo zdevastované. Medzitým však chceme odpovedať  na akútne problémy najlepšie ako vieme. Vďaka za vašu štedrosť.

Nech naša Matka ustavičnej pomoci, ktorá stála pod krížom svojho Syna, teraz sprevádza trpiaci ľud Haiti.

Váš brat vo Vykupiteľovi

Michael Brehl, C.Ss.R.

14. októbra sa rozhodol pápež František poslať finančnú pomoc vo výške 100-tisíc amerických dolárov na pomoc pre obyvateľov, ktorých na Haiti postihol ničivý hurikán Matthew. Viac: TU. 

IBAN: SK4311000000002621080380
SWIFT: TATRSKBX
Variabilný symbol: 663444
Poznámka: Haiti redemptoristi

Príbuzné články:

Dominikánska republika po hurikáne (2017)

Podpora pre sirotinec v Thajsku

Podpora pre misie v Afrike

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved