Redemptoristi
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Redemptoristi
Slovo medzi nami

Na juhu Haiti postihli hurikány aj redemptoristov

Oblasťou Karibiku sa prehnal hurikán Matthew, ktorý za sebou zanechal veľký počet obetí. Na Haiti sa počet mŕtvych blíži k 800, celkom zničené je tamojšie mesto Jérémia. Hurikán Matthew sa ďalej pohybuje smerom k brehom USA, pričom v štátoch Florida a Južná Karolína už vyhlásili stav núdze.

V súvislosti s prírodným nešťastím zaslal pápež František kondolenčný telegram predsedovi Haitskej biskupskej konferencie kardinálovi Chiblymu Langloisovi. Vyjadril v ňom  sústrasť a spoluúčasť na smútku všetkých, ktorí stratili svojich drahých, i svoju duchovnú blízkosť osobám, ktoré prišli o strechu nad hlavou. Ide o najhoršiu prírodnú katastrofu na Haiti od tragédie zemetrasenia v roku 2010.

Komunity redemptoristov v Port au Prince, Cap Haitien a Hinche však toto vyčíňanie živlov prírody nepostihlo. Avšak juh krajiny, kde máme tri komunity  (z toho dve v Les Cayes a jednu v Jérémie) je odrezaný od zvyšku krajiny. S týmito komunitami sa nateraz nedá spojiť. Nemáme preto žiadne správy.  Včera sa úplne zázrakom po mnohých peripetiách podarilo spojiť s redemptoristami v  Les Cayes. Spojenie fungovalo 5 minút. Na juhu boli silné záplavy, viackrát zosuv pôdy a množstvo spustošenia. Obidve farnosti, farský kostol v Chateau aj škôlka sú úplne zničené. Všetky naše komunity na juhu boli výrazne zasiahnuté pustošivým hurikánom. Našťastie nemáme správy o tom, žeby bol niekto zranený, alebo žeby boli nejaké straty na životoch.

V Jérémie máme jednu komunitu. Nepodarilo sa nám s ňou spojiť. Nefungujú nijaké komunikačné prostriedky . Do Jérémie sa možno dostať len helikoptérou

P. Kenol Chery CSsR, regionálny predstavený komunít redemptoristov v Haiti

Viac

 

haiti_foto_grupo

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved