Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Organizácia SERVE a Dublinská provincia redemptoristov pomáha v Marawi

(Marawi, Filipíny) – Tieto Vianoce postihli v Marawi na Filipínach masívne záplavy a zosuv pôdy v dôsledku tropickej búrky Vinta 14 850 rodín.

SERVE a Dublinská provincia redemptoristov poskytujú základné potraviny a zdravotnú starostlivosť viac ako 1500 rodinám, ktoré boli postihnuté búrkou.

Príbeh SERVE je úzko spojený s významným záväzkom  írskych redemptoristov,  venovať sa práci s mladými dospelými. Írski redemptoristi majú dlhú tradíciu v zahraničnej misii a pracujú so slabými a opustenými komunitami.

Táto tradícia misie a súvisiaca angažovanosť zdrojov a energie pri práci s mladými dospelými inšpirovala organizáciu SERVE k iniciatíve.

SERVE je rozvojová a dobrovoľnícka organizácia, ktorá sa zaviazala bojovať proti chudobe vo svete. Snažíme sa o to tým, že pracujeme v solidarite, službách a partnerstve s marginalizovanými a utláčanými komunitami, a umožňujeme im riešiť hlavné príčiny chudoby a nespravodlivosti.

SERVE sa zameriava špeciálne na programy a projekty, ktoré pomáhajú komunitám zlepšovať životy detí a mladých ľudí, a rozpoznávať, že rodová rovnosť je rozhodujúca pre dosiahnutie spravodlivosti, rovnosti a trvalo udržateľného rozvoja.

SERVE website: www.serve.ie

© Preklad redemptoristi Bratislava – Praha

Zdroj: cssr.news

 

Príbuzné články:

Výzva slúžiť zranenému svetu (India)

„Ježiš bol tiež obeťou nespravodlivosti“ – pripomína chrám v Manile (Filipíny)

Brat redemptorista dokumentuje krvavú vojnu proti drogám

Mariánska ikona a Filipínci

Kongres o matke ustavičnej pomoci na Filipínach

Rehoľný brat z Filipín získal cenu za knihu

Úcta Filipíncov v Saudskej Arábii k Matke ustavičnej pomoci 

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved