Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Podľa biskupa Nicoliho sa Brazília nachádza v morálnej a politickej kríze

 

12. októbra 2015 sa počas eucharistickej slávnosti Panny Márie z Aparecidy v Brazílii, pomocný biskup Aparecidy, Darci José Nicoli CSsR, prihovoril aj politikom.
12. októbra počas, počas eucharistickej slávnosti Panny Márie z Aparecidy v Brazílii, sa pomocný biskup Aparecidy, Darci José Nicoli CSsR, prihovoril aj politikom. Vo svojom príhovore prosil o serióznejšie riešenie politických záležitostí. “Vraví sa, že Brazília je v kríze a je to pravda. Nachádza sa v politickej a ekonomickej kríze. Ide tu o vážnu krízu morálky a hodnôt, ktoré sú koreňom problému,” zdôraznil biskup. Podľa biskupa Nicoliho “by krajina bola rajom” keby jej manažment fungoval tak ako funguje manažment Národnej baziliky v Aparecide: “finančné dary sú používané na to, aby sme ubytovali a pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú.” Biskup tiež zdôraznil, že “bohatstvo Brazílie by malo byť lepšie prerozdeľované.” Povedal: “Nechýbajú nám peniaze, ale serióznosť pri ich používaní.”  
 
Aparecida, v štáte São Paulo, je po Guadalupe druhým najznámejšími mariánskym pútnickým miestom Latinskej Ameriky. Leží medzi Riom de Janeiro a São Paulom, Okolo 160 tisíc veriach prichádza do údolia Paraiba na oslavy patrónky Brazílie. Táto bazilika je najväčšou mariánskou svätyňou na svete. Zmestí sa do nej štyridsaťpäť tisíc ľudí. Je štvrtým najnavštevovanejším mariánskym chrámom na svete.   
 
Asi 3 km od národnej svätyne v Aparecide sa nechádza „Seminár Bom Jesús“ (Seminár Dobrého Ježiša), známy ako Kolégium. V roku 1929 tu otcovia redemptoristi otvorili seminár sv. Alfonza. Od roku 1952 objekt slúži ako Malý a veľký seminár arcidiecézy São Paulo. V súčasnosti kolégium pripravuje kandidátov na kňazstvo z rôznych častí Brazílie v odbore filozofie a teológie. Seminár v júli roku 1980 hostil pápeža Jána Pavla II. počas jeho prvej apoštolskej cesty do Brazílie. 
 
Viac: cssrredemptoristi.com (The wealth of Brazil should be better distributed“ asks Mgr. Nicoli, 14/10/2015)
Príbuzné články:

Volodymyr Hruza biskupom na Ukrajine

Michal Bubnij biskupom na Kryme 

Svätý Alfonz – biskup

Kardinál Joseph Tobin

Kardinál Tobin vyvíja úsilie pomôcť mužovi čeliacemu deportácii

Vicente de Paula Ferreira CSsR novým biskupom v Belo Horizonte (Brazília)

Brazílsky pomocný biskup z Aparecidy, Nicoli Darci o morálnej kríze v Brazílii 

Arcibiskup z irackého Erbilu na Svetových dňoch nládeže v Krakove 

Venezuelskí biskupi varujú pred morálnou krízou

Prebieha blahorečenie argentínskeho biskupa – redemptoristu Jorgeho Gottaua

Francisco de Assis dos Santos biskupom v Brazílii

Volodymyr Hruza biskupom na Ukrajine

Michal Bubnij biskupom na Kryme 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved