Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Medzi novými kardinálmi je aj redemptorista

Cirkev dostane sedemnásť nových kardinálov. Stane sa tak pri najbližšom konzistóriu, ktoré sa zíde vo Vatikáne 19. novembra, v deň záveru Svätého roka milosrdenstva. Ich mená 9. októbra oznámil Svätý Otec František na záver svätej omše na Vatikánskom námestí, ktorou vyvrcholilo slávenie Mariánskeho jubilea v rámci Svätého roka milosrdenstva.

Medzi novými kardinálmi bude aj  Mons. Joseph William Tobin CSsR, arcibiskup Indianapolisu (USA). Mons. Tobin pôsobil aj ako generálny predstavený redemptoristov.

P. Tobin sa stane šiestym kardinálom – redemptoristom v dejinách. Posledný kardinál, Julio Terrazas Sandoval CSsR z Bolívie zomrel v r. 2015. Ďalšími boli: Victor-Auguste-Isidore Dechamps (+1883), Wilhelmus Marinus van Rossum (+1932), José Clemente Maurer (+1990) i Varkey Vithayathil (+2011).

List generálneho predstaveného redemptoristov P. Michaela Brehla novovymenovanému kardinálovi Josephovi Tobinovi nájdete v slovenčine TU a v angličtine TU.

Slová P. Josepha Tobina redemptoristom.

http://www.cssr.news/2016/10/msgr-joseph-william-tobin-c-ss-r-appointed-cardinal-by-pope-francis/

Tlačová konferencia s Mons. Tobinom.

TV správa v RTV6

Tlačová správa TKKBS

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved