Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Januárové číslo časopisu Slovo medzi nami: Viera oslobodzuje

Januárové číslo mesačníka Slovo medzi nami, slovenskej verzie amerického časopisu Word Among Us, je zamerané na hľadanie Pána – a to aj v modlitbe za uzdravenie a vyslobodenie.

Americká verzia časopisu vstupuje do roku 2019 s novým vydavateľom. Po 37 rokoch Joea Difata strieda Jeff Smith; ten pre časopis pracuje od roku 1990. V jeho tíme sú ľudia, ktorí s Joeom Difatom spolupracovali už takmer od začiatku vydávania časopisu. Rok 2019 je teda pre americkú redakciu celkom nový, no je zároveň pokračovaním všetkého, čím bolo Slovo medzi nami od samého začiatku.

Načiahni sa za uzdravujúcou Božou mocou

Viaceré texty januárového čísla hovoria o tom, ako veľmi nás Ježiš túži uzdraviť. Nemusí ísť vždy len o telesné uzdravenie; každý z nás potrebuje vo svojom živote okúsiť Ježišov uzdravujúci dotyk možno kvôli bolestivým spomienkam z minulosti alebo pre opakujúci sa hriech. „Tvoja viera ťa uzdravila“ – toto od Krista počula žena trpiaca krvotokom, slepý žobrák Bartimej, malomocný, ktorý sa k nemu po uzdravení ako jediný vrátil, či hriešnica, ktorá mu svojimi slzami umyla nohy. Viera môže aj nám pomôcť odovzdať svoj život Ježišovi.

Pane, daj mi väčšiu vieru!

Ako sa priblížiť k Ježišovmu spásonosnému dotyku? Ďalší text ponúka niekoľko spôsobov, ako na to. Žiadaj viac, a zároveň ver, že Boh miluje teba osobne a že ti možno nedá telesné uzdravenie, o ktoré ho prosíš, no uzdraví tvoje srdce. Vytrvaj v modlitbe – stále pros, hľadaj a klop, aby si dostal ešte úžasnejšie dary, než za aké si sa modlil. Kajaj sa a nedovoľ, aby sa medzi teba a Pána postavil akýkoľvek hriech. A maj dôveru, pretože nebeský Otec vie, čo potrebuješ.

Januárové číslo Slova medzi nami prináša aj autentický príbeh Miloša z Liptova, ktorý pred siedmimi rokmi zažil Boží dotyk. S uzdravením zo zákernej choroby totiž prišlo aj uzdravenie jeho srdca. Jeho manželka hovorí, že ich život predtým nebol zlý, no nedá sa to porovnať s tým, ako žijú teraz. V časopise čitatelia nájdu aj ukážku z knihy poľského dominikána Adama Szustaka Hrniec strachu, v ktorej rozpráva príbeh Gedeona – legendárneho vodcu izraelského vojska a hrdinu Knihy sudcov.

Časopis Slovo medzi nami vychádza 10-krát ročne a okrem aktuálnych tém v oblasti kresťanskej viery a kresťanského života prináša meditácie k liturgickým textom na každý deň. Objednať si ho možno na emailovej adrese predplatne@smn.sk.  

 

Príbuzné články:

Decembrové číslo časopisu Slovo medzi nami: Advent s Máriou

Novembrové číslo časopisu Slovo medzi nami: Postav sa do trhliny

Pred 37 rokmi vznikol časopis Slovo medzi nami

Požehnanie pápeža Františka pre čitateľov časopisu Slovo medzi nami

15. výročie časopisu na Slovensku

Dejiny publikačnej činnosti redemptoristov 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved