Facebook
Twitter
Youtube
Soundtier
HomeNovinkyPožehnanie pápeža Františka pre čitateľov časopisu Slovo medzi nami

Požehnanie pápeža Františka pre čitateľov časopisu Slovo medzi nami

Požehnanie pápeža Františka pre čitateľov časopisu Slovo medzi nami

Drahí bratia a sestry,

ako mnohí viete, washingtonský arcibiskup, kardinál Donald Wuerl v našom vydavateľ­stve (v USA) vydal niekoľko svojich kníh. Pre nás je však viac než len autorom. Je aj naším dôverným priateľom a poradcom. Vždy, keď sa s ním stretnem, povie mi, akým požehnaním je Slovo medzi nami pre jeho duchovný život. Občas napíše krátku správu a povie nám, ako veľmi ho potešili články v danom čísle.

Pred niekoľkými mesiacmi kardinál Wuerl pozval mňa a Pattyho Mitchella, re­daktora nášho vydavateľstva, do Ríma na au­dienciu so Svätým Otcom. Samozrejme sme to prijali a s nadšením sme si kúpili letenky.

Počas audiencie som pápežovi Františ­kovi predstavil španielske a anglické vyda­nie nášho časopisu a kardinál Wuerl vy­svetľoval, že mnohých katolíkov oslovujú jeho každodenné zamyslenia. Nervózne – a v dosť mizernej španielčine – som sa pá­peža Františka opýtal: „Svätý Otec, dali by ste, prosím, čitateľom Slova medzi nami po­žehnanie?“ Okamžite odpovedal: „Samo­zrejme!“ Sklonili sme sa teda a pápež Fran­tišek nás požehnal – a aj vás všetkých!

Jeff Smith, október 2016

šéfredaktor časopisu v USA

SMN Fr

Príbuzné články:

15. VÝROČIE ČASOPISU NA SLOVENSKU

PÁPEŽ POŽEHNAL ČITATEĽOV SLOVA MEDZI NAMI

DEJINY PUBLIKAČNEJ ČINNOSTI REDEMPTORISTOV 

PUBLIKÁCIE SV. ALFONZA – DUCHOVNÁ KLASIKA?

Facebook
Twitter
Youtube
Soundtier