Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Ikona Matky ustavičnej pomoci požehnaná pápežom u redemptoristiek v Kežmarku

18. januára prišla putovná ikona k redemptoristkám západného obradu v Kežmarku. Ikonu do kežmarského kláštora prišiel uctiť veľký počet ľudí. 19. januára prišli seminaristi zo Spišskej kapituly so svojim prefektom vdp. Martinom Majdom. Všetky sestry redemptoristky sa striedali v modlitbe pri ikone.

mup v Kežmarku

mup v Kežmarku mup v Kežmarku

Od 20. do 22. januára je ikona v Podolínci, v dňoch od 23.1. do 28.1. bude v Kostolnej-Záriečí, od 29.1. do 3.2. bude v Bratislave na Puškinovej ulici, od 4. do 8. februára u redemptoristov v Banskej Bystrici (Radvaň). Od 13. februára bude prítomná v Bratislave, kde sa na mimoriadnej kapitule stretnú redemptoristi jednotky Bratislava a Praha. Ikona bude v Bratislave počas trvania celej kapituly, ktorá je mimoriadna tým, že sa na nej oficiálne spoja redemptoristi týchto dvoch jednotiek. Podľa slov P. Róberta Režného, zodpovedného za trojročie osláv Matky ustavičnej pomoci: “Prítomnosť ikony na kapitule má byť tiež symbolickým vydrením toho, že redemptoristi chcú započať niečo nové, t.j. novú provinciu, pri nohách Matky ustavičnej pomoci.”

Ikona v Bratislave

Ikona v Írsku

Príbuzné články:

Modlitba redemptoristky Lucie z kláštora v Kežmarku

Spomienka bl. Celeste Crostarosa sa slávila prvýkrát

Spicilegium historicum o Celeste

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved