Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Zimbabwe má nového biskupa, redemptoristu

7. apríla 2018 bol za nového biskupa pred diecézu Chinhoyi (Zimbabwe) vysvätený P. Raymond Mupandasekwa, C.Ss.R. Na slávnosti za zúčastnil aj biskup diecézy Hallam z Veľkej Británie, P. Ralph Heskett CSsR, provinciál jednotky Londýn P. Ronald McAintsh a jeho vikár a rektor komunity z Londýna, P. Richard Reid.

Raymond Mupandasekwa, C.Ss.R., sa narodil 28. apríla 1970 v Tamirepi (diecéza Masvingo). V roku 1996 vstúpil k redemptoristom. Doživotné sľuby zložil v roku 2001 a 4. augusta toho istého roku bol vysvätený za kňaza v Hatcliffe (Harare). V roku 2014 získal licenciát z morálnej teológie na Pápežskej Alfonziánskej Akadémii. Pracoval vo viacerých farnostiach. V rokoch 2010 až 2015 vyučoval morálnu teológiu a kanonické právo v seminári v Chishawasha a v Holy Trinity College (Harare). Od roku 2014 do roku 2015 bol vicerektorom na Holy Trinity College. Od roku 2015 doteraz pôsobil ako Regionálny predstavený redemptoristov v Harare.

Zdroj: cssr.news

 

Podobné články:

Redemptoristi v Afrike a na Madagaskare

Zephyrin Luyila Ndongala – nový koordinátor Konferencie Afrika – Madagaskar

V Afrike sa redemptoristi a laici zamerali na výsledky

Školenie pre ekonómov v jednotkách Afriky a Madagaskaru

Dvaja noví redemptoristi v Keni

 

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved