Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Školenie pre ekonómov jednotiek Konferencie Afrika – Madagaskar

Redemptoristi Konferencie Afrika a Madagaskar (COREAM) zorganizovali v Nairobi (Keňa) školenie pre ekonómov redemptoristických jednotiek. Anglicky hovoriaci ekonómovia z jednotiek Zimbabwe, Keňa, Ghana, Nigéria a Mozambik  sa zúčastnili na štvordňovom kurze, ktorý trval od 18. do 21. júna. Po tomto kurze nasledoval kurz pre francúzsky hovoriacich ekonómov z jednotiek Kongo, Niger, Burkina – Faso, Angola a Madagaskar v dňoch  22. až 25. jún. Školenie viedol P. Gerry O’Connor C.S.sR. z provincie Dublin, ktorý je prokurátorom pre Konferenciu Afrika a Madagaskar spolu s laickým spolupracovníkom Malcolmom Salidom z Južnej Afriky.

Redemptoristi z francúzsky hovoriacich jednotiek – Niger, Kongo, Madagaskar, Angola, Burkina Faso.

Toto školenie bolo ďalším v poradí po podobnom, veľmi úspešnom, ktoré sa uskutočnilo minulého roku v Kapskom Meste v Južnej Afrike. Počas školenia sa účastníci učili implementovať Chartu účtovníctva, ktorá zaväzuje všetky jednotky Afriky a Madagaskaru. Počas školenia bol prezentovaný účtovnícky softvér QuickBooks. Podrobne bola preštudovaná aj Príručka finančných procedúr, ktorá bola schválená na januárovom zhromaždení COREAM. Ďalšími témami boli evanjeliové správcovstvo a boj proti podvodom. Školenie bolo sponzorované írskou organizáciou Misean Cara.

Príbuzné články:

PRÁCA V AFRIKE A MADAGASKARE – PASTORAČNÁ PRIORITA KONGREGÁCIE

Páter Brian Holmes o redemptoristickej misii v Mozambiku

Argentínski redemptoristi konali v júni 2014 v Mozambiku ľudové misie

Zephyrin Luyila Ndongala – nový koordinátor Konferencie Afrika – Madagaskar

Po stopách bratov (Výjazd do Kene 2013 – Bohuš Živčák)

Páter Štefan Varecha o pôsobení na Madagaskare 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved