Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Stretnutie Pracovnej skupiny pre Nové misijné iniciatívy v Madride

Po prvom virtuálnom stretnutí sa v týchto dňoch koná v Madride ďalšie stretnutie Pracovnej skupiny pre Nové misijné iniciatívy (NMI).

Skupinu tvoria: portugalský laický misionár José Silva Oliveira, ktorý sa spolu so svojou manželkou zaviazal pracovať ako LMHR (Laickí misionári Najsvätejšieho Vykupiteľa) a redemptoristickí misionári – P. Rastislav Dluhý z Provincie Bratislava – Praha (od septembra pôsobí na misijnom mieste v Kaunase v Litve s P. Petrom Hertelom), P. Charles Randall z provincie Londýn žijúci v Liverpoole, P. Daniele Carta z provincie Rím z komunity Francavilla al Mare a P. Miguel Castro z provincie Madrid, patriaci do komunity Granada, prezident misijného tímu Cesplam People’s Mission a súčasne koordinátor skupiny NMI.

Práca skupiny sa nesie v duchu apoštolského plánu konferencie a tiež sa tu formujú nové myšlienky a smerovanie misijných akcií, ktoré sa zrodili na prvom virtuálnom stretnutí.

Dnes večer si členovia skupiny pozrú muzikál „33“ (33 El Musical), v ktorom hrá jednu z hlavných úloh redemptoristický kňaz Damian María Montes z provincie Madrid.

Muzikál je založený na historickej udalosti. Rekonštruuje príbeh Ježiša, tesára z Nazaretu, ktorý sa rozhodol ísť do Jeruzalema, hnaný ilúziou prinesenia dobrej zvesti. V spoločnosti skupiny prívržencov a v snahe vyhnúť sa rafinovanému a nebezpečne zvádzajúcemu démonovi prichádza do upadajúceho mesta, ktoré ho víta ako skutočného revolucionára. Jeho posolstvo a správanie vyvolávajú obdiv aj odmietnutie. To vedie k hroznému následku, ktorý celú jeho utópiu zakončí tragicky.

Foto: Pracovná skupina pre Nové misijné iniciatívy (NMI), štvrtý zľava P. Damian

 

Príbuzné články:

Stretnutie Sekretariátu pre nové misijné iniciatívy Konferencie Európa

P. Damian María Montes CSsR v novom muzikále „33“ o živote Ježiša

Kňaz Damián Montes z Hlasu Španielska chce vystúpiť na SDM v Krakove

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved