Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

P. Damian María Montes CSsR v novom muzikále „33“ o živote Ježiša

(Madrid, Španielsko) Pred pár dňami mal v Španielsku premiéru muzikál „33“ (33 El Musical), v ktorom hrá jednu z hlavných úloh redemptoristický kňaz Damian María Montes CSsR z provincie Madrid.

Muzikál je založený na historickej udalosti. Rekonštruuje príbeh Ježiša, tesára z Nazaretu, ktorý sa rozhodol ísť do Jeruzalema, hnaný ilúziou prinesenia dobrej zvesti. V spoločnosti skupiny prívržencov a v snahe vyhnúť sa rafinovanému a nebezpečne zvádzajúcemu démonovi prichádza do upadajúceho mesta, ktoré ho víta ako skutočného revolucionára. Jeho posolstvo a správanie vyvolávajú obdiv aj odmietnutie. To vedie k hroznému následku, ktorý celú jeho utópiu zakončí tragicky. Ale čo ak príbeh nekončí tu? „33“ je muzikál, ktorý zmení pohľad na svet skrze posolstvo lásky.

 

 

„Je to dielo, ktoré odpovedá na potrebu predstaviť Ježiša jednoduchým spôsobom každému. Predovšetkým na perifériách, ako nám to vraví pápež František a ktoré má za cieľ, aby sa každý zamiloval do Ježiša a aby uvažoval o našej viere,“ povedal kardinál Osoro.

Zdroj: www.cssr.news

Preklad a úprava: © Mediálny tím provincie Bratislava – Praha

 

Príbuzné články:

Kňaz Damián Montes z Hlasu Španielska chce vystúpiť na SDM v Krakove

Talianske koncerty z Podolínca na CD

Saxafonista oživil hudbu sv. Alfozna a Liam Neeson jeho modlitby

Ohlasovanie cez graffiti

P. Damian Montes v Hlase Španielska

Karikaturista Orlando Busino

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved