Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Pred jedenástimi rokmi vznikol región sv. Gerard

Na 25. október 2017 pripadá jedenáste výročie vzniku Regiónu sv. Gerarda, ktorý zahŕňa komunity redemptoristov v Rusku a Kazachstane, menovite Kemerovo, Orenburg, Orsk, Pionierskij, Togliatti a Petropavlovsk. Redemptoristi však pracujú v týchto oblastiach oveľa dlhšie, ich služba sa začala už v roku 1993 v Petropavlovsku a Orenburgu.

V odpovedi na pastoračné potreby Cirkvi v Rusku a Kazachstane, redemptoristi na týchto miestach vedú apoštolskú činnosť. Pomáhajú tiež najchudobnejším. Vedú charitatívnu činnosť, organizujú „detské kútiky“ podporované organizáciou Caritas. V súlade s charizmou našej Kongregácie redemptoristi vedú vo farnostiach tiež misie a duchovné obnovy a šíria úctu  k Matke ustavičnej pomoci. V jednotlivých strediskách spolubratia spolupracujú s rehoľnými sestrami z rôznych kongregácií. Medzi rehoľníčkami, ktoré s nimi spolupracujú, sú redemptoristky, Služobníčky dembické, nazaretanky, sestry Najsvätejšej Tváre, sestry Matky Božieho Milosrdenstva a služobníčky Ducha Svätého.

Za patróna Regiónu bol zvolený sv. Gerard Majella, taliansky brat redemptorista, ktorý žil v 18. storočí.

P. Sylwester Cabała CSsR

Internetová stránka Regiónu sv. Gerarda 

Príbuzné články:

P. Jozef Jackanin a br. Lukáš v Kazachstane (2017)

P. Mihok s tímom v Kazachstane (2017)

Misie v Kazachstane

Klára Živčáková z Rieky Života v Kyrgyzstane

Kazachstan, Rumunsko 2014

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved