Redemptoristi
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Redemptoristi
Slovo medzi nami

Cirkev vydala dekrét o hrdinských čnostiach P. Bernarda Łubieńskeho

Pri osobnej audiencii prefekta kongregácie kardinála Angela Amata SDB v utorok 6. marca, dal pápež František súhlas na vydanie šiestich dekrétov o hrdinských čnostiach Božích služobníkov z pomerne nedávnej doby. Je medzi nimi aj poľský redemptorista P. Bernard Łubieński (1846-1933).

V ten istý deň Cirkev dekrétom uznala aj mučeníctvo Božej služobníčky Anny Kolesárovej, čím sa otvorila priama cesta k jej blahorečeniu. Božia služobníčka Anna Kolesárová sa narodila 14. júla 1928 vo Vysokej nad Uhom v okrese Michalovce a bola usmrtená z nenávisti k viere 22. novembra 1944 vo svojej rodnej obci, kde je aj pochovaná.

Medzi viacerými dekrétmi Kongregácie pre kauzy svätých, ktoré 6. marca 2018 zverejnila Svätá stolica, je aj päť potvrdení zázrakov na príhovor blahoslavených, ktorí tak už priamo smerujú k svätorečeniu. Figurujú medzi nimi aj blahoslavený pápež Pavol VI., vlastným menom Giovanni Battista Montini (1897-1978) a blahoslavený mučeník Óscar Arnulfo Romero, arcibiskup San Salvadoru (1917-1980).

Príbuzné články:

Proces blahorečenia božích služobníkov Márie de la Concepción (Conchity) Barrechegurenovej Garcii a P. Francisca Barrecheguren 

Boží služobník Marcel Van

Ctihodný Pelágio Sauter

Boží služobník Viktor Almeida Coelho de Almeida

 

 

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved