Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Začína sa Deň modlitby za pokoj v Assisi

„Smäd po mieri. Náboženstvá a kultúry v dialógu“ – tak znie názov medzináboženského stretnutia, ktoré bude od 18. do 20. septembra hostiť Assisi. Stane sa tak presne po 30 rokoch od prvého historického stretnutia za mier, ktoré v roku 1986 zvolal do kolísky františkánskeho rádu vtedajší pápež Ján Pavol II.

Na záver stretnutia Svetového dňa modlitby za pokoj pricestuje do Assisi aj Svätý Otec František. 
Na stretnutí za pokoj a mier vo svete sa zúčastní viac než 400 svetových náboženských lídrov, zástupcov inštitúcií a sveta kultúry.
Trojdňový program tvoria rozhovory medzi kresťanmi, židmi, moslimami, predstaviteľmi ázijských náboženstiev a ďalšími nielen o ekumenizme a medzináboženskom dialógu, ale aj o terorizme, ktorý popiera Boha a ďalších témacg. Prierez dejinami od prvého stretnutia až po dnešok ponúkol hovorca Svätého konventu v Assisi, minoritský páter Enzo Fortunato:

„Nosíme v srdci udalosti uplynulých rokov. V roku 1986, v čase studenej vojny: pápež sa rozhodol pre Assisi a pár rokov na to sme zažili pád Berlínskeho múru. V roku 1993 bola vojna v Bosne a Hercegovine: pápež bol opäť v Assisi a krátko na to sme mali Daytonskú mierovú dohodu. V roku 2002, po atentáte na Dvojičky, zborová modlitba všetkých veriacich v Assisi, a niekoľko mesiacov na to pád vodcu Al-Káidy. Dnes pred nami stojí nová výzva: výzva terorizmu ISIS – a Assisi je odpoveď na teror. Tieto predchádzajúce stretnutia nám hovoria, že tzv. «slabá sila modlitby», ako ju nazval kardinál Parolin, je najdôležitejšou a najsilnejšou odpoveďou na násilnícke vyčíňanie zbraní“.

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved