Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Spomienka Anjelov strážcov

Dnes si pripomíname našich Strážnych anjelov. Prečo nám Boh posiela týchto duchovných poslov na pomoc? Sv. Tomáš Akvinský tvrdí, že kvôli našej zranenej ľudskej prirodzenosti každému z nás pridelil Boh nebeského sprievodcu. Je to len špekulácia, alebo nejaký výmysel?
Jeden z mojich najobľúbenejších príbehov o anjeloch je tento. Dvaja pomerne neskúsení piloti sa raz ocitli v hmle a stratili smer. Napriek zúfalej snahe spojiť sa s kontrolnou vežou na letisku sa im to nepodarilo. Jeden z pilotov sa začal modliť o ochranu. Krátko na to sa v rádiu ozval zašumený hlas. Hlas sa identifikoval ako človek z kontrolnej veže jedného malého letiska. Pomocou podrobných inštrukcií viedol pilotov cez hmlu na pristávaciu plochu letiska. Keď pristáli, s údivom zistili, že letisko bolo zatvorené a nikto nebol v službe. Bola to len čudná zhoda náhod? Alebo šťastná príhoda? Skôr to bolo asi znamenie, že sme pod ochranou mocností, ktoré prevyšujú našu pozemskú existenciu. Ako viete, takéto príbehy sa dostávajú na svetlo sveta až vtedy, keď ľudia dostanú šancu sa s nimi podeliť.

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved