Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Redemptoristi medzi rečníkmi národnej púte v írskom meste Knock

Témou írskej národnej novény k Panne Márii z Knocku bude  „Žiť život naplno“. Novéna sa začne 14. augusta a potrvá do 22. augusta.

14. augusta vystúpi Mary Healy, PhD.,  medzinárodne uznávaná rečníčka a odborníčka na Sväté písmo a uzdravenie. Po nej 15. augusta vystúpia redemptoristi  P. Seamus Enright, CSsR a P. Michael Cusack, CSsR.

15. august
Eucharistia: 15:00 & 20:30, P. Seamus Enright, CSsR
Workshopy: 12:00 & 18:00 P. Michael Cusack, CSsR (Téma: ‘Mária, darkyňa života a radosti’)

Národná svätyňa v írskom meste Knock sa nachádza v okrese Mayo. Ročne ju navštívi vyše 1,5 miliónov pútnikov. Hlavná pútnicka sezóna trvá od apríla do októbra. Je známa slávením sviatosti zmierenia, vysluhovaním sviatosti chorých a modlitbou krížovej cesty. Skupiny môžu využiť prehliadky so sprievodcom, alebo navštíviť známe miestne múzeum.

 

Pri príležitosti 500. výročia reformácie bude viesť 18. augusta bohoslužbu aj protestanský biskup Patrick Rooke z cirkvi Írska, ktorý vedie diecézu Tuam, Killala a Achonry. Spolu s ním sa bohoslužby zúčastní aj  Salvador Ryan, PhD., profesor cirkevných dejín na St Patrick’s College, Maynooth. Pán Ryan bude viesť aj workshopy.

Slávností sa 19. augusta zúčastní aj emeritný biskup diecézy Raphoe. Workshopy bude viesť teológ, o. Daniel O’Leary. 20. augusta bude Eucharistii predsedať biskup z diecézy Elphin, Mons. Kevin Doran. Workshopy povedie o. Aoife McGrath, učiteľ pastorálnej teológie a koordinátor farskej práce  pri Pontifikálnej univerzite v Maynooth.

V pondelok bude sláviť Eucharistiu dublinský arcibiskup Diarmuid Martin a v príhovore sa zameria na rodinný život a pohľad pápeža Františka. Téma nesie názov „Keď lietajú taniere“.  Workshopy povedie P. Timothy Bartlett.

Novéna vyvrcholí 22. augusta. Počas workshopov vystúpi Maria Steen, hovorkyňa pre inštitút Iona Institute spolu s Cora Sherlock, zástupkyňou predsedu kampane Pro Life.

Zdroj

(www.mayonews.ie)

Príbuzné články:

Misie vo farnostiach v Írsku

Gerry O’Connor viedol školenie pre ekonómov Konferencie Afrika – Madagaskar

Návšteva Mozambiku (P. Dan Baragry, 2017)

Domov pre spásu (Matka ustavičnej pomoci vo väznici) (2017)

Novény z Belfastu a Limericku bolo možné sledovať naživo (2017)

Deň sv. Patrika v Limericku

Život mladej slovenskej redemptoristky v Írsku

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved