Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Kompas – kniha o výchove detí k charakteru

„‚Keby som toto vedel pred dvadsiatimi piatimi rokmi!‘ Presne tieto slová som občas začul na konferenciách o tom, ako môžu rodičia úspešne viesť svoje deti… Spomínané slová občas  zo žartu, no niekedy s nostalgickým smútkom vyslovovali starší rodičia, matky a otcovia, ktorých deti už vyrástli a odišli z domu… Túto príručku, ktorá je plodom mojej tridsaťročnej skúsenosti z práce s rodinami, som napísal preto, aby ste vy, mladí rodičia, nemuseli v budúcnosti niečo podobne ľutovať.“

Kniha Kompas autora Jamesa B. Stensona je plná postrehov a skúseností ľudí, ktorí pochopili, že ich úlohou je vyformovať zo svojich detí charakterných ľudí. Ktorí ich nepripravili len na kariéru, ale aj na manželstvo a rodičovstvo, ba aj na službu v Cirkvi či spoločnosti.

Mnohé skúsenosti v tejto knihe budú čitateľa viesť k porovnávaniu, možno usvedčovať zo zlyhaní, no najmä povzbudzovať: „Veď toto môžem robiť aj ja pri výchove svojich detí.“ A tak sa skúsenosť iných môže premeniť na našu vlastnú skúsenosť, ktorá prinesie ovocie v podobe krásneho, radostného a plodného života našich detí…

Knihu vydali redemptoristi v spolupráci s portálom pre kresťanské rodiny www.zastolom.sk v roku 2016. Kniha bola pre veľký záujem rýchlo vypredaná. Teraz je opäť k dispozícii, objednať si ju môžete na adrese slovo@smn.sk. Cena knihy je  5 € (plus poštovné a balné).

Príbuzné články

Recenzia knihy Kompas

Prezetnácia knihy Kompas v dome Quo vadis

Publikácie nášho vydavateľstva

Otcovo srdce – Neal Lozano

Veľký objav – Ulf a Birgita Ekmanovci

Kráčanie s Bohom – John Eldredge

Kompas – James B. Stenson

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved