Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Byť navzájom solidárni v čase pandémie

Drahí spolubratia,

pozdravujem vás z Ríma! Počas tejto pandémie sa naďalej modlíme za vás a za všetkých spolubratov, sestry, laických spolupracovníkov a rodiny. Sprevádzame svojimi modlitbami najmä opustených a chudobných, z ktorých mnohí sú izolovaní, bez obživy a čelia veľmi vážnym a skutočným výzvam pre seba a svoje rodiny. Toto je zranený svet, v ktorom sme dnes povolaní svedčiť Vykupiteľovi!

Píšem vám týchto pár riadkov dnes, aby som vás čo najskôr informoval, že koronavírus prišiel do našej komunity tu v Sant’Alfonso v Ríme. Za posledný týždeň mali piati členovia našej komunity a päť zamestnancov pozitívne testy. Vďaka Bohu, že nikto netrpí vážnymi príznakmi. Dnes náš dom navštívili zdravotníci a my dôsledne dodržiavame všetky odporúčané opatrenia. Dúfame, že infikovaní sa čoskoro úplne uzdravia.

Mnoho provincií a komunít už čelilo podobným situáciám. V tomto náročnom období vás pozývam, aby ste zdvojnásobili svoju modlitbu, starostlivosť jeden o druhého a našu solidaritu ako jedno misionárske telo. Zverujeme sa do starostlivosti našej Matky Ustavičnej pomoci a do modlitieb svätého Alfonza a všetkých našich svätých.

Váš brat v Ježišovi, našom Vykupiteľovi,

Michael Brehl, C.Ss.R.

Rím, 28. januára 2021

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved