Facebook
Twitter
Youtube
Soundtier

Začal sa kurz o učeníctve

Počas víkendu od 15. do 17. marca 2019 sa na Donovaloch konala prvá časť kurzu o učeníctve pod vedením laického misionára Noela Chircopa, ktorý pochádza z Malty a už niekoľko desaťročí pôsobí v novej evanjelizácii. Kurz pozostáva z troch víkendových stretnutí a je zameraný na formovanie učeníkov Ježiša Krista.

Čo to znamená byť učeníkom, priblížil Noel Chircop: „Učeníctvo je nielen poznanie o Ježišovi, ale je to veľmi blízka, intímna skúsenosť so živou osobou Ježiša Krista. Znamená to, že žijete evanjelium nielen z toho, čo viete vo svojej mysli, ale aj z toho, čo zažívate vo svojom srdci. A dovoľujete Kristovi, aby vám ukázal, ako žiť podľa jeho hodnôt. Pretože dnes v našej spoločnosti síce prijímame evanjelium, ale vytvárame si naše vlastné hodnoty. Učeníctvo je vernosť evanjeliovým kritériám Krista. Nie ich oslabenie alebo pridávanie niečoho navyše. Povedal by som, že učeníctvo je transparentná cesta, ako žiť zodpovedne voči druhým a spôsob, akým žijete evanjelium.”

Kurz o učeníctve organizuje katolícky tím Návrat domov pod vedením P. Jozefa Mihoka CSsR. Účastníkmi kurzu sú laici z rôznych spoločenstiev, zasvätení, niekoľkí kňazi a tiež študenti – redemptoristi.

Autor článku: Ján Kniez

 

Príbuzné články:

Čičmany privítali formačnú školu zameranú na charizmatickú obnovu

Facebook
Twitter
Youtube
Soundtier