Slovo medzi nami
DomovNovinkyV sobotu sme slávili 23. Deň zasväteného života

V sobotu sme slávili 23. Deň zasväteného života

V sobotu 2. februára 2019 na sviatok Obetovania Pána celá cirkev slávila 23. Deň zasväteného života. V bratislavskom Dóme sv. Martina sa stretli rehoľníci a rehoľníčky, ktorí pôsobia na území Bratislavskej arcidiecézy. Stretnutie sa začalo sv. omšou o 10. hodine, ktorú celebroval Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita. Koncelebrovali prítomní kňazi-rehoľníci. Otec arcibiskup v homílii priblížil dôvody slávenia dňa zasväteného života a pozval k vďačnosti za dar zasväteného života.

Stretnutie pre zasvätených pokračovalo prednáškou br. Jeremiáša Kvaku OFM zameranou na Božie Slovo, ktoré hovorí o jednote. Reagoval tak aj na nedávne spojenie konferencií mužských a ženských rehoľných predstavených Slovenska.

Deň zasväteného života slávil aj P. Ján Janok CSsR, ktorý sa stal rehoľníkom pred 71 rokmi a o niekoľko týždňov bude sláviť svoje 90. narodeniny. Čo je zasvätený život pre neho, približuje v nasledujúcom videu.

Celá Cirkev dnes slávi Svetový deň zasväteného života. Málokto môže o zasvätenom živote povedať toľko ako páter Ján Janok, ktorý je rehoľníkom už viac ako 71 rokov.

Uverejnil používateľ Redemptoristi Sobota 2. februára 2019

Príbuzné články:

Pár riadkov k Svetovému dňu zasväteného života od pátra Michaela Brehla CSsR

O. Michal Zamkovský o zasvätenom živote

----
Twitter
Visit Us
Youtube
Soundtier