Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Sv. Gerard a jeho zázraky

16. október: sv. Gerard Majella CSsR

Iba o niekoľkých svätých bolo zaznamenaných toľko úžasných udalostí, ako o sv. Gerardovi. Proces jeho blahorečenia a kanonizácie odhalil, že jeho zázraky boli najširšej rozmanitosti a hojnosti.

Často upadol do extázy, keď meditoval o Bohu alebo o jeho svätej vôli a v tomto čase bolo jeho telo vyzdvihnuté niekoľko stôp nad zemou. Existujú autentické záznamy, ktoré dokazujú, že viackrát sa stal neobvyklý zázrak, keď ho videli a hovorili s ním na dvoch miestach súčasne.

Väčšina jeho zázrakov bola vykonaná pri službe iným. Pri čítaní jeho životopisu sa začínajú zdať takéto neobvyklé udalosti ako bežné. Obnovil život chlapcovi, ktorý spadol z vysokého útesu; chudobnej rodine požehnal skromnú zásobu pšenice a tá im vydržala až do ďalšej úrody; niekoľkokrát rozmnožil chlieb, ktorý rozdával chudobným. Jedného dňa prešiel cez vodu, aby priviedol do bezpečia na breh loďku s rybármi, ktorých ohrozovali búrlivé vlny. Gerard mnohokrát povedal ľuďom ich tajné hriechy, ktoré sa hanbili vyznať, a priviedol ich k pokániu a odpusteniu.

Počas jeho života začal aj zázračný apoštolát pre matky. Raz, keď odchádzal od svojich priateľov, rodiny Pirofalovcov, jedna z dcér na neho zavolala, pretože si zabudol vreckovku. Vtedy Gerard prorocky povedal: „Nechaj si ju. Raz sa ti zíde.” Vreckovku si vážili ako vzácny suvenír od Gerarda. O niekoľko rokov neskôr tomuto dievčaťu hrozilo, že zomrie pri pôrode dieťaťa. Spomenula si na slová Gerarda a požiadala, aby jej priniesli vreckovku. Nebezpečenstvo takmer okamžite pominulo a porodila zdravé dieťa. Pri inej príležitosti požiadala Gerarda o modlitby matka, keď bola ohrozená ona aj jej nenarodené dieťa. Matka aj dieťa bezpečne prešli utrpením.

Zdroj: www.cssr.news

Preklad: © Mediálny tím provincie Bratislava – Praha

 

Príbuzné články:

Svätý Gerard Majella

GERARD : SVÄTEC PRE MATKY, OTCOV A VŠETKÝCH NÁS

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved