Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Poďakovanie Matke ustavičnej pomoci za zázrak v Malej Hradnej


Vo farnosti Malá Hradná sa na pozvanie farára Milana Jánoša  v dňoch 23. a 24. júna 2018 konala  obnova o Matke ustavičnej pomoci vo farskom kostole sv. Vavrinca. Toto podujatie bolo vyjadrením vďaky Matke ustavičnej pomoci za zázračnú ochranu pri požiare kostola, ktorý vypukol večer alebo v noci z 9. na 10. júla 2016. 

10. júla bola nedeľa a vo farskom kostole býva sv. omša o 10:30 hod. a tak pred sv. omšou, pri otváraní kostola, kostolník zistil, že horelo. Plamene vtedy zachvátili vstupný interiér kostola. Ako prvá začala horieť spovednica, z ktorej zostala iba kopa popola. Dym naplnil celý kostol. Kostol z 13. storočia patrí k najstarším na Slovensku. Sálavé teplo a hustý dym poškodili aj vzácne obrazy či sochy, z ktorých je osem pamiatok. Fresky boli zadymené. Poškodený bol aj organ, píšťaly sa od sálavého tepla roztopili.

Pán farár aj obyvatelia obce pripisujú Matke ustavičnej pomoci zázračnú intervenciu, keďže požiar sa nerozšíril na ďalšie drevené zariadenie. Oheň sa zastavil pri obraze Matky ustavičnej pomoci, ktorej obraz nebol vôbec poškodený ani zadymený.

Počas obnovy sa slávili dve sv. omše. Veriaci si pozreli film Ikona lásky a v nedeľu popoludní sa farnosť stretla pri Novéne k Matke ustavičnej pomoci, počas ktorej odznelo množstvo poďakovaní a prosieb, ktoré veriaci počas obnovy priniesli do pripravenej schránky pri obraze Matky ustavičnej pomoci. Obnovu viedol P. Rastislav Dluhý.

Fotografie kostola – pred požiarom – po požiari – po obnove / reštaurovaní.

Súvisiace články:

Obnova o Matke ustavičnej pomoci v Považanoch

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved