Redemptoristi
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Redemptoristi
Slovo medzi nami

Novéna k Matke ustavičnej pomoci – 1. deň

Od 27. júna 2016 do 27. júna 2017 slávia redemptoristi Misionársky rok Matky ustavičnej pomoci. Po Jubilejnom roku, ktorý bol oslavou 150. výročia obnovenej úcty k Matke ustavičnej pomoci, sa redemptoristi snažili s novým nasadením urobiť Máriu známou pri svojom ohlasovaní. V tomto misionárskom roku putovala do rehoľných kostolov a kaplniek redemptoristiek a redemptoristov Ikona Matky ustavičnej pomoci, ktorú požehnal pápež František na Námestí sv. Petra v Ríme, 27. júna 2016.

27. júna 2017 sa  Misionársky rok Matky ustavičnej pomoci končí. Pozývame vás modliť sa počas nasledujúcich deviatich dní novénu k Matke ustavičnej pomoci.

Počas nasledujúcich dní vám budeme prinášať modlitby novény, ktoré sa môžete pomodliť doma, pred obrazom Matky ustavičnej pomoci, spolu so svojimi rodinami a blízkymi.

Prvý deň novény:

Matka ustavičnej pomoci, som šťastný, že môžem pokľaknúť k tvojim nohám a zahľadieť sa na tvoj krásny obraz. Pohľad naň mi vlieva nežnú dôveru dieťaťa. V tvojom náručí vidím dieťa Ježiša, môjho Vykupiteľa a môjho Boha, všemohúceho a zvrchovaného Pána nad životom a smrťou, jediného rozdávateľa každého dobra a všetkých milostí. Ty si jeho matka. Ako matka máš právo orodovať za mňa a tvoj príhovor nikdy nesklame. Dieťa v tvojom náručí ti ešte nikdy neodmietlo prosbu. Preto aj ja, matka môjho Ježiša, volám k tebe, aby si sa za mňa prihovorila. S celou dôverou, ktorej som schopný, začínam túto novénu a dúfam, že mi vyprosíš milosť.

(Tu povedz svojej Matke, čo ťa trápi.)

Pevne verím, že sa za mňa prihovoríš u svojho Syna.

Otče náš, Zdravasʼ, Mária, Sláva Otcu.

 

Prečítajte si ako zamyslenie aj : Aké posolstvo od Boha odovzdáva ikona mne?

 

 

 

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved