Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Nepočujúci a nevidiaci redemptorista na Jubileu chorých

V Ríme sa od 10. do 12. júna 2016 konalo Jubileum chorých. Svätá omša, ktorej na Námestí sv. Petra o 10.30 predsedal Svätý Otec František, mala mimoriadny charakter pre aktívnu účasť chorých a hendikepovaných na priebehu liturgie. Posunková reč v medzinárodnom znakovom jazyku umožnila porozumenie aj nepočujúcim.

Toto Jubileum začalo 10. júna púťou  z Castel Sant’Angelo k Svätej bráne. O 17:00, v kostole Santa Maria in Vallicella, mal katechézu pre všetkých, predovšetkým pre nepočujúcich a nevidiacich, nevidiaci a nepočujúci redemptorista P. Cyril Axelrod. Katechéza bola prekladaná do medzinárodného posunkového jazyka, do talianskeho posunkového jazyka a do dotykového znakového jazyka.  Počas jubilea bolo viacero zaujímavých aktivít. Pozrite si krátky vstup P. Cyrila na Námestí sv. Petra vo videu so slovenskými titulkami.

P. Cyril Axelrod slúžil nepočujúcim aj počas Bratislavských celomestských misií v októbri 2010. Jeho životný príbeh vyšiel  aj knižne pod titulom Za svetlom v tichu a tme.

Podobné články:

P. Cyril Axelrod sprievodcom počas Jubilea chorých 

Symbol nádeje pre ľudí s postihnutím

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved