Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Božia služobníčka Conchita Barrecheguren z Granady bude vyhlásená za blahoslavenú

Božia služobníčka Conchita Barrecheguren narodená v Granade bude vyhlásená za blahoslavenú v máji po tom, čo Vatikán uznal zázrak. Skutkom, ktorý uznala Svätá stolica, je uzdravenie 16-mesačného dievčatka z multiorgánového septického šoku.

Conchita Barrecheguren, ktorá zomrela na tuberkulózu v roku 1927 vo veku 22 rokov, bude podľa informácií arcidiecézy blahorečená 6. mája 2023 v katedrále v Granade po tom, ako Vatikán uznal zázrak na jej príhovor.

Úcta k mladej žene z Granady, ktorá prežívala svoju chorobu s hlbokou vierou, sa rozšírila po celom Španielsku a ďalších krajinách, ako je Nemecko, Francúzsko, Mexiko a Venezuela. Táto úcta viedla niektorých ľudí k modlitbe novény ku Conchite, v ktorej ju prosili o príhovor pri uzdravení malého dievčatka.

Conchita Barrecheguren bola vyhlásená za ctihodnú 6. mája 2020 spolu so svojím otcom Františkom, ktorý – kedysi ovdovený – zložil rehoľné sľuby ako redemptoristický misionár v Granade a bol vysvätený za kňaza.

Svätá stolica 21. mája 2022 oznámila promulgáciu dekrétu o uznaní zázraku pripisovaného mladej žene z Granady, ktorý teraz umožňuje jej blížiace sa blahorečenie v katedrále v Granade, v meste, kde žila, trpela chorobou a zomrela.

Vo svätyni Matky ustavičnej pomoci v Granade sa nachádza Conchitin hrob a každý 13. deň v mesiaci sa tu konajú modlitby na pamiatku dňa jej úmrtia.

Počas januára je naplánovaná aj prehliadka miest spojených s rodinou Barrecheguren.

Zdroj: cssr.news

Úprava a preklad: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved