Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Boh sa priblížil k nám, my urobme krok k nemu

Sväté misie v Poprade pokračovali po víkende aj v pondelok 26. septembra. Ranný program začal sv. omšou v obidvoch farských kostoloch – v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie a v Kostole sv. Cyrila a Metoda.

Boh sa pýta: „Kde si?“

Páter Peter Hertel, CSsR sa počas rannej homílie zamýšľal nad ľudskou snahou hrať na dve strany: „Kristus dnes hovorí každému hriechu nie, lebo hriech pretína priateľstvo s Bohom.“ Ako dôsledok hriechu považuje otec redemptorista samotu: „Človek je zrazu sám. Misie sú časom, kedy sa Boh pýta: Kde si? Postavme sa preto pred Boha, takí, akí sme.“ Páter Hertel v závere kázne dodal: „Otec nemá problém prijať nás. Boh sa priblížil k nám, my urobme ten krok k nemu“.

„Dúfaj, synu, odpúšťajú sa ti hriechy.“

Týmito slovami sa veriacim počas večernej homílie v konkatedrále prihovoril páter Michal Zamkovský, CSsR. Aj on sa venoval téme hriechu a sviatosti zmierenia. Podľa jeho slov všetci potrebujeme počuť slová: „Máš odpustené hriechy, choď v pokoji“. Ako sa však správne spovedať? Páter uviedol tri veci – „úprimnosť, pokoru a poslušnosť. Neexistuje hriech, ktorý by Boh nemohol odpustiť. Zdrojom nákazy je však nevyznaný, nepriznaný a zatajený hriech“, dodal otec Zamkovský.

Slovo pre mužov

Bezprostredne po večernej sv. omši nasledovali katechézy pre mužov. „Život muža je taký hodnotný, aké má hodnotné vzťahy“, citoval v úvode otec Zamkovský slová pápeža Benedikta. „Naše vzťahy sú také bohaté, aký bohatý je náš vzťah s Bohom“. Aj židovská viera, aj kresťanstvo, je postavené na mužoch: „Nemali by sa báť byť pred Bohom čestní, mali by zabojovať o vieru vo svojom srdci, o vieru vo svojej rodine a investovať do času stráveného s Bohom“ uzatvoril otec Zamkovský.

Pozvánka pre každého

Program sv. misií vo farnosti Poprad však ešte nekončí. V utorok veriacich čaká ešte množstvo misijných kázní, premietanie filmu, vysluhovanie sviatosti zmierenia, adorácia, chvály a mnoho iného. Kompletný program misií nájdete na: http://www.rkcpoprad.sk/svatemisie/

Autor: Alžbeta Šutková

Misie v Poprade Misie v Poprade

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved