Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Zomrel emeritný biskup – redemptorista z Thajska

84-ročný biskup – redemptorista zohral vedúcu úlohu medzi thajskými biskupmi 

(Udon Thani, Thajsko) – 84-ročný emeritný biskup z thajskej diecézy Udon Thani Diocese, George Yod Phimphisan CSsR, zomrel 18. decembra v nemocnici (Aek Udon International Hospital) na následky krvácania do mozgu. Mozgovú príhodu utrpel doma 15. decembra.

 

 

Narodil sa 19. januára 1933 v Bangkoku. Bol prvým Thajčanom, ktorý vstúpil k redemptoristom a stal sa prvým thajským biskupom v severovýchodnej diecéze Udon Thani Diocese v roku 1975. Bol predsedom a členom mnohých komisií Katolíckej biskupskej konferencie Thajska a tiež členom Federácie ázijských biskupských konferencií (Fabc). Bol predsedom Kancelárie spoločenských komunikačných prostriedkov pri Federácii ázijských biskupských konferencií. Pápež Ján Pavol II. ho menoval za člena Pápežskej rady pre spoločenské komunikačné prostriedky. Bol tiež aktívnym členom Medzinárodnej rady predsedov Medzinárodnej biblickej spoločnosti.

Ako ordinár diecézy pôsobil takmer štyri desaťročia. Bol známy svojím láskavým a priateľským štýlom.

(www.cssr.or.th and Ucanews agency)

(C) Preklad Redemptoristi Bratislava – Praha

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved