Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Zemetrasenie v Albánsku zasiahlo aj redemptoristov

26. novembra Albánsko zasiahlo zemetrasenie so silou 6,4 stupňa na Richterovej škále. Epicentrum sa nachádzalo 30 kilometrov od hlavného mesta Tirana. Najviac zničené mestá Durrës a Thumanë sú v dekanátoch susediacich s našou misiou.

Podľa najnovších údajov zahynulo 18 osôb, 42 bolo zachránených a vytiahnutých z ruín. Vyše 600 ľudí je zranených. Mnoho budov bolo zničených. Ďalšie sú poškodené natoľko, že sú pre ich obyvateľov ohrozením života. Naše kostoly a budovy boli mierne poškodené. V dôsledku zemetrasenia sme spozorovali niekoľko prasklín na stenách a opadnutú omietku.

Ľudia žijú v strachu, noc trávia vonku, pretože sa boja vojsť do domov. Zem sa stále otriasa a bolo zaznamenaných vyše 300 následných otrasov.

Monsignor George Anthony Frendo OP, arcibiskup Tirana-Durrës, navštívil mesto Thumanë vzápätí po zemetrasení, aby sa modlil za obete katastrofy a podporil záchranárov, ktorí hodiny pracovali na nájdení tých, ktorí prežili.

Redemptoristi slúžia v albánskom Kamëz – Tirana od septembra 2014. Táto komunita bola vytvorená ako misijný projekt Konferencie redemptoristov Európy.

P. Andrzej Michon CSsR

Zdroj: https://www.cssr.news/2019/11/earthquake-in-albania/

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved