Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Zasvätenie kostola sv. Alfonza vo Vietname

V sobotu ráno, 1. mája 2021, biskup Matthew Nguyen Van Khoi, biskup diecézy Quy Nhon, prestrihol inauguračnú pásku a zasvätil kostol svätého Alfonza v meste Tra Xuan vo Vietname.

Spolu s biskupom koncelebrovali generálny vikár diecézy P. Joseph Nguyen Ngoc Bich, provinciál Vietnamskej provincie redemptoristov P. Joseph Nguyen Quoc Viet CSsR, predstavený miestnej komunity a vedúci misie Chau O Parish, niekoľko kňazov patriacich k Quang Ngai dekanátu, veľa kňazov z diecézy spolu s pátrami redemptoristami z rôznych komunít.

Kostol sv. Alfonza patrí do komunity Tra Bong vo farnosti Chau O Parish. Je tam asi 300 farníkov. V roku 2016 biskup Matthew požehnal základný kameň pre začiatok výstavby kostola sv. Alfonza, ktorá trvala viac ako 4 roky. Nový kostol v tejto misijnej oblasti provincie Quang Ngai môže teraz ľuďom priniesť radosť.

Tra Bong je rozsiahla hornatá oblasť na severozápade provincie Quang Ngai. Za posledných 50 rokov táto misijná krajina bola poskytnutá redemptoristom pracujúcim v diecéze na ohlasovanie radostnej zvesti.

Autor: Duc Trung Vu CSsR

Preklad: mediálny tím redemptoristov

Zdroj: cssr.news

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved