Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Za kriketový tím Vatikán XI bude hrať prvý redemptorista

Vatikánsky kriketový tím porazil 21. mája v zápase T20 na kriketovom štadióne Cappenelle v Ríme tím NATO, ktorý tvorili britskí vojaci pôsobiaci v Taliansku. Mužom zápasu sa stal P. Prince Thekkepuram CSsR, ktorý nastrieľal 40 rán z 32 a 2 bránky.

Páter Prince patrí do sýrsko-malabarskej redemptoristickej provincie Liguori v Indii. Na Pápežskej univerzite Salesianum si robí doktorandské štúdium v oblasti komunikácie. Venuje sa aj rôznym katechetickým službám pre sýrsko-malabarských migrantov v Ríme. Do tímu bol vybraný v novembri 2021.

Kriketový klub Sv. Petra, ktorý je známy aj ako Vatikán XI, je kriketový tím mesta Vatikán. Tvoria ho kňazi a seminaristi pracujúci alebo študujúci v Ríme a na pápežských univerzitách vo večnom meste. Tím pod záštitou Svätého Otca Františka udržiava puto medzi katolíckou cirkvou a športovým svetom.

Vatikánsky kriketový tím sponzoruje Pápežská rada pre kultúru a riadi ho páter Eamonn O’Higgins z Pápežského seminára Mater Ecclesia. Vznik sa datuje do roku 2014, keď austrálsky veľvyslanec pri Svätej stolici John Mackarthy spolu s Pápežskou radou vyvinul iniciatívu na založenie kriketového tímu, ktorý bude cestovať po svete s posolstvom Svätého Otca. Odvtedy pápežský kriketový tím vydáva svedectvo o evanjeliových hodnotách pokoja, lásky a jednoty tým, že sa zapája do medzikultúrnych, ekumenických a charitatívnych iniciatív v tomto športe, ktorý je druhým najsledovanejším športom na svete.

V súčasnosti sa tím pripravuje na 8. Cestu Svetla viery na Maltu. Prajeme jemu a tímu veľa úspechov v jeho ďalšom úsilí.

Zdroj: Scala News, preklad: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved