Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Vyšlo nové číslo digitálneho časopisu Redemptorists International

(Rím, 30. máj 2016)

Svedectvo redemptoristickej spirituality a misijných diel  sa opäť dostáva do povedomia na 76 stranách digitálneho časopisu s názvom “REDEMPTORISTS INTERNATIONAL.” Aktuálne číslo obsahuje príbehy úcty k Matke ustavičnej pomoci z rôznych kútov sveta.

Hlavnou témou aktuálneho čísla je  Jubileum ikony: 150 rokov obnovenej verejnej úcty a uskutočňovania mandátu, ktorý dal pápež Pius IX. redemptoristom, aby “urobili Máriu známou na celom svete.” Jubileum sprevádza veľké množstvo rozmanitých aktivít, ktorých cieľom je znovu zapáliť úctu k Panne Márii. Toto úsilie dobre zapadá aj do Roku milosrdenstva, uprostred ktorého sa práve nachádzame.

Časopis prináša viacero článkov na prehĺbenie našej spirituality. Približuje oslavy Jubilea v rôznych krajinách. Nezahŕňa všetky udalosti spojené s Jubileom, svojimi vybranými príbehmi chce priniesť len všeobecný prehľad o dianí ohľadom Jubilea vo svete. Články inšpirované alfonziánskou spiritualitou nás môžu opäť raz podnietiť k ešte väčšej dôvere v silu príhovoru Matky ustavičnej pomoci.

Časopis je dostupný na tomto odkaze: Redemptorists International

Zdroj: cssr.news

http://www.cssr.news/italian article

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved