Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Vyvrcholil pútnický zájazd TV Lux do Mexika

V stredu večer, 29. novembra, skončil pútnický zájazd organizovaný televíziou LUX v spolupráci s cestovnou kanceláriou Awertravel. Pútnici vycestovali do Mexika v podvečer 18. novembra popoludní. O pútnikov sa duchovne starali Vdp. Marián Ondrejka a P. Rastislav Dluhý. Duchovný otec Marián Ondrejka svojim odborným sprevádzaním pomohol účastníkom púte vstúpiť do dejín mexického národa, ktorého korene siahajú do aztéckej kultúry a náboženstva, ktoré stavali na tolteckej a mayskej kultúre. Na začiatku viedli kroky pútnikov do mexického Guadalupe. Tam pútnici vstúpili hneď na začiatku do príbehu, ktorý začal písať Boh v mexických dejinách, keď poslal Pannu Máriu, aby sa prostredníctvom Indiánov Juana Diega a jeho strýka Juana Bernardína svojimi zjaveniami priblížila tomuto národu.

Potom cesta pokračovala cez Tulpetlac  návštevou katolíckych chrámov a pyramíd a návštevou Pueblu, ktoré leží neďaleko sopiek Popocatepetl a Iztaccihuatl. Pútnikov očarilia aj dedinka Cholula s kostolmi z 18. storočia. Ďalej viedla cesta cez Tlaxcalu, Tasco a Acapulco. Všetky miesta poskytli čas na vzdelávanie, ale aj odpočinok. Pútnici končia svoj pobyt v Mexiku návštevou miesta Cuernavaca a návratom do Guadalupe. V čase tejto púte navštívil Mexiko aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Pútnici sa modlili za priateľstvo a požehnanie pre Mexiko aj Slovensko.

O pútnickom zájazde informovala vo svojom spravodajstve aj TV LUX. Správu môžete nájsť v archíve televízie na tomto odkaze.

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved