Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

VO VIETNAME SA PRIPRAVUJE NOVÝ NÁBOŽENSKÝ ZÁKON

Vietnamská vláda zvažuje možnosť reformy zákona, ktorý reguluje  náboženské spoločnosti v krajine. Podľa niektorých predstaviteľov kresťanských cirkví, vládni predstavitelia pracujú na návrhu nového náboženského zákona, ktorý by mal nahradiť nariadenie č. 92, schválené v roku 2013.
 

Podľa miestnych kresťanských predstaviteľov by mal byť nový pripravovaný zákon ústretovejší voči náboženským spoločnostiam a reštrikcie, ktoré sú momentálne v platnosti by sa mali zmierniť. Podľa niektorých zdrojov bude mať nový zákon tolerantnejšie požiadavky pre oficiálne uznanie nových náboženských spoločností.

 

„Napríklad, kým staré nariadenie povoľuje uznanie cirkví a spoločností existujúcich viac než 20 rokov, v novom pripravovanom texte novely zákona sa toto obdobie skracuje na 10 rokov,“ uvádza vietnamský protestantský pastor v správe pre agentúru Fides. „Autority usúdili, že bude prospešné začať praktizovať viac tolerancie voči náboženstvám,“ dodáva.

Podľa niektorých predpovedí by táto novela zákona mohla byť významným krokom smerom k novej reforme. Zákon by mal byť dokončený v máji a do platnosti by mal vstúpiť na jeseň. Podľa rebríčku World Watch List organizácie Open Doors, ktorá monitoruje náboženskú slobodu, je Vietnam na 16. mieste z 50 krajín porušujúcich práva a prenasledujúcich veriacich. (Agenzia Fides, 10. apríl 2015)

Redemptoristi začali svoju misiu vo Vietname v roku 1925 s troma redemptoristickými misionármi z provincie Kanada. V roku 1964 sa stali samostatnou provinciou. Živá vietnamská provincia má dnes 321 členov, vrátane 192 kňazov, 2 stálych diakonov, 19 diakonov, 31 bratov a 77 študentov.

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved