Slovo medzi nami
Facebook
Twitter
Youtube
Soundtier
DomovNovinkyRedemptoristi vo sveteVO VIETNAME SA PRIPRAVUJE NOVÝ NÁBOŽENSKÝ ZÁKON

VO VIETNAME SA PRIPRAVUJE NOVÝ NÁBOŽENSKÝ ZÁKON

Vietnamská vláda zvažuje možnosť reformy zákona, ktorý reguluje  náboženské spoločnosti v krajine. Podľa niektorých predstaviteľov kresťanských cirkví, vládni predstavitelia pracujú na návrhu nového náboženského zákona, ktorý by mal nahradiť nariadenie č. 92, schválené v roku 2013.
 

Podľa miestnych kresťanských predstaviteľov by mal byť nový pripravovaný zákon ústretovejší voči náboženským spoločnostiam a reštrikcie, ktoré sú momentálne v platnosti by sa mali zmierniť. Podľa niektorých zdrojov bude mať nový zákon tolerantnejšie požiadavky pre oficiálne uznanie nových náboženských spoločností.

 

“Napríklad, kým staré nariadenie povoľuje uznanie cirkví a spoločností existujúcich viac než 20 rokov, v novom pripravovanom texte novely zákona sa toto obdobie skracuje na 10 rokov,” uvádza vietnamský protestantský pastor v správe pre agentúru Fides. “Autority usúdili, že bude prospešné začať praktizovať viac tolerancie voči náboženstvám,” dodáva.

Podľa niektorých predpovedí by táto novela zákona mohla byť významným krokom smerom k novej reforme. Zákon by mal byť dokončený v máji a do platnosti by mal vstúpiť na jeseň. Podľa rebríčku World Watch List organizácie Open Doors, ktorá monitoruje náboženskú slobodu, je Vietnam na 16. mieste z 50 krajín porušujúcich práva a prenasledujúcich veriacich. (Agenzia Fides, 10. apríl 2015)

Redemptoristi začali svoju misiu vo Vietname v roku 1925 s troma redemptoristickými misionármi z provincie Kanada. V roku 1964 sa stali samostatnou provinciou. Živá vietnamská provincia má dnes 321 členov, vrátane 192 kňazov, 2 stálych diakonov, 19 diakonov, 31 bratov a 77 študentov.

Sledujte nás:
Facebook
Twitter
Youtube
Soundtier