Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Vitajte na REDCAMPe

V týždni od 11. do 17. júla 2017 sa skupiny z mnohých častí Európy, Poľska, Portugalska a Írska zhromaždili na týždeň modlitieb a evanjelizácie v portugalskom Porto. 14 laici a mladí ľudia z Portugalska s animátorom O. Rui Santiagom pripravili toto stretnutie a asi 40ti sa podieľali na tomto úžasnom zážitku viery. O. Pedro López, O. Jacek Zdrzalek (koordinátor CRE) a O. António Marinho (provinciál Lisabonskej provincie) sa podieľali na niektorých častiach tejto evanjelizačnej školy.

Tento týždeň sme cestovali s Ježišom z brehov rieky Jordán na horu Kalvária. V nedeľu, na sviatok Najsvätejšieho Vykupiteľa, naša cesta vyvrocholila tým, že sme uvažovali nad tajomstvom vykúpenia na kríži na Kalvárii.

Tento týždeň bol naplnený modlitbou, spevom a putovaním do Fatimy. Posolstvo šírenia dobrej zvesti ožilo v sobotu, keď sme sa vydali do ulíc v Porto, aby sme spievali, modlili sa, počúvali, odpovedali na otázku o Cirkvi a viere a zdieľali príbehy s miestnymi obyvateľmi a turistami Porta.

Radi by sme poďakovali ľuďom a komunitám z Porta a Vila Nova de Gaia za ich privítanie a pohostinnosť a tiež za to, že nám dali príležitosť podeliť sa s nimi o našu cestu viery. S ním je hojné vykúpenie, nech svätý Vykupiteľ naďalej požehnáva nás a všetkých, s ktorými sme sa stretli počas tohto týždňa evanjelizácie.

Ryan M Holovlasky C.Ss.R

Zdroj: cssr.news

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved