Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Vianoce: mali by sme v sebe prebudiť ľudskosť

„Vianoce sú pre každého z nás príležitosťou znovuzrodiť sa vo vlastnom tele a prebudiť v sebe spiacu ľudskosť, ktorá potrebuje vstať, veriť v seba a kráčať v nádeji,“ povedal generálny predstavený P. Rogério Gomes CSsR vo svojej homílii počas svätej omše na Štedrý deň.

Páter generál predsedal koncelebrovanej svätej omši s komunitou redemptoristov v Kostole Matky ustavičnej pomoci v Ríme 24. decembra o 22.30 hod.

Vo svojej homílii informoval o svojej nedávnej návšteve Poľska a Ukrajiny a o stretnutí s ľuďmi postihnutými vojnovým zlom.

Boh prijal ľudskú prirodzenosť v tajomstve Vtelenia a vyzdvihol ľudské telo. Naopak, sebectvo a vojna sú popretím tejto hodnoty, útokom na hodnotu a dôstojnosť ľudskej osoby, povedal.

Páter generál pripomenul slová sv. Alfonza de‘ Liguori: „Pri diele Vtelenia bola potrebná všetka všemohúcnosť a nekonečná múdrosť jediného Boha, aby sa ľudská prirodzenosť mohla spojiť s božskou Osobou a aby božská Osoba prijala ľudskú prirodzenosť.“

P. Rogério povzbudil bratov a všetkých účastníkov liturgie, aby každý deň žili posolstvo Vianoc: „Z tohto tajomstva sa musíme poučiť, ako sa poľudštiť, ako byť odborníkmi na ľudskosť vo vzťahoch v našom spoločenstve a v službe, ktorú poskytujeme Božiemu ľudu, najmä tým najchudobnejším a najopustenejším.“

Zdroj: cssr.news

Úprava a preklad: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved