Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Večné sľuby brata Ranmala v Kolombe

(Kolombo, Srí Lanka) V piatok, 8. decembra, na slávnosť Nepoškvrneného počatia, slávil za prítomnosti rodiny, blízkych a priateľov náš brat Ranmal Fernando večné sľuby v redemptoristickej farnosti sv. Terézie v Kolombe.

Spolu s Ranmalom sa zišlo deväť spolubratov pri tejto pre región požehnanej a milostivej  udalosti. Hlavným celebrantom na omši bol p. Shiran Fonseka, regionálny predstavený. Omša sa slávila v miestnom Sinhálskom jazyku a pri oltári asistoval p. Chandana Perera (vikár a kazateľ) a p. Kelum Fernando. Boli prítomní aj mnohí seminaristi z regiónu, pričom viacerí mali pri obrade svoju úlohu.

Brat Ranmal Fernando

Ranmal je prvým spolubratom z regiónu, ktorý dokončil všetky svoje hlavné etapy formácie na Filipínach, noviciát v Lipe, a teologické štúdium na SATMI v Davao.

Po tom, čo trávil čas s rodinou po návrate z Filipín, Ranmal zavítal do komunity sv. Terézie, kde získaval skúsenosti v komunite aj vo farnosti. Zúčastnil sa aj programu “Príprava na večné sľuby”.

Ranmal teraz odchádza do Kandy na duchovné cvičenia pod vedením Sylvestrínsko-benediktínskeho mnícha, ktoré budú prípravou na jeho vysvätenie za diakona 19. decembra.

David J. Hore, C.Ss.R.

Zdroj: cssr.news

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved