Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Ukrajinské námorníctvo pod ochranou Matky ustavičnej pomoci

Na prvú júlovú nedeľu, keď Ukrajina oslavuje Deň námorných síl a Ukrajinská katolícka cirkev byzantského obradu zároveň sviatok Panny Márie ustavičnej pomoci, najvyšší predstaviteľ ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi, Jeho blahoslavenstvo Svyatoslav, zveril ukrajinskú vojenskú flotilu do ochrany Matky ustavičnej pomoci. V tento deň veriaci v komunitách pamätajú na vojakov a veteránov ukrajinského námorníctva a ich rodinných príslušníkov, ktorí ich zverili do duchovnej starostlivosti vojenským kaplánom.

„Veríme, že dnes, keď náš národ prechádza mnohými utrpeniami a skúškami, bude Božia Matka svojím materinským srdcom počúvať modlitby ukrajinských námorníkov a ich veliteľov a zostane spoľahlivým útočiskom a láskavým sprievodcom výzvami a statočnosťou každodennej vojenskej služby v prospech Ukrajiny a jej obyvateľov,“ komentovala vojenská duchovná správa.

Tento rok oslavujeme 150. výročie uctenia si Panny Márie ako Matky ustavičnej pomoci. Na Ukrajine i za jej hranicami si môžeme všimnúť značné zastúpenie tejto ikony v kostoloch a domoch ľudí rôznych vierovyznaní i širokú oddanosť medzi ukrajinskými veriacimi.

Zdroj: news.ugcc.ua/Scala News, preklad: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved