Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Ukrajina: v Berďansku zadržali dvoch kňazov redemptoristov

Dvoch redemptoristov, Ivana Levytského CSsR a Bohdana Heletu CSsR, farára a vikára Chrámu Narodenia Presvätej Bohorodičky, zatkli ruské okupačné orgány v Berďansku, západne od Mariupola. Boli obvinení z údajnej podvratnej činnosti voči okupantom, uvádza sa vo vyhlásení Doneckého exarchátu gréckokatolíckej cirkvi.

Vo vyhlásení exarchátu sa okrem iného uvádza:

V týchto ťažkých časoch pre náš ľud, v ktorých sme svedkami mnohých bolestných obetí vojny, s veľkou ľútosťou a zármutkom sme prijali správu o neoprávnenom a nezákonnom únose a uväznení dvoch kňazov Doneckého exarchátu UGCC v meste Berďansk.

Títo kňazi sú na mieste svojej kňazskej služby úplne legálnym spôsobom, svoju činnosť v miestnej farnosti vykonávajú už viac ako tri roky a ohlasujú Božie slovo, ktoré je pokojom pre každého človeka.

Objavenie sa zámerne vykonštruovaných falošných obvinení z držby zbraní a výbušnín v ruskom propagandistickom priestore naznačuje zámer použiť ďalší teror voči uväzneným otcom.

Žiadame urýchlené prepustenie z väzby a väzenia našich kňazov – Ivana Levytského a Bohdana Heletu – a záruku ich nerušenej legálnej služby pre duchovné potreby veriacich UHKC žijúcich v Berďansku.

Vyzývame úrady a všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa pripojili k úsiliu za oslobodenie kňazov, a modlíme sa za tento úmysel.

Milosrdný Bože, vypočuj naše modlitby!

Zdroj: cssr.news

Preklad: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved