Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Tohtoročnú olympijskú pochodeň niesol aj redemptorista

(Coronel Fabriciano, 20. máj 2016.) – Emeritný biskup diecézy Itabira-Coronel Fabriciano, Mons. Lelis Lara, C.Ss.R., bol jedným z tých, ktorí bežali s olympijskou pochodňou tohtoročných XXXI. olympijských hier, ktoré sa dnes začínajú v Riu.

Olympijský výbor oslovil mestá, v ktorých prebiehal tento olympijský beh, aby určili jedného človeka, ktorý sa v behu zúčastní.  Nominovaný bol aj biskup Laru.  Primátor mesta, Rosangela Mendes povedal: “V oľba padla na Mons. Laru, pretože je uznávanou osobnosťou v regióne a v celom Vale do Aço. Má 90 rokov. 45 rokov slúžil ľuďom Fabriciana a preto sa patrilo, aby sme biskupa oslovili, aby sa zhostil tejto čestnej úlohy“, dodal Mendes.

Biskup Lara musel denne trénovať, aby si zlepšil fyzickú kondíciu. Bežal od Agencia Federal po Station Square.

Mons. Lélis Lara, CSsR (narodený v Divinópolis 19. decembra 1925) je brazílsky redemptorista, emeritný biskup diecézy  Itabira-Fabriciano. Za kňaza bol vysvätený 2. februára 1951 a biskupskú vysviacku prijal 2. februára 1977.

Tlačová správa TKKBS

 

www.cssr.news

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved