Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Stretol sa sekretariát pre formáciu Konferencie Európa

Od 11. do 13. decembra v rehoľnom dome redemptoristov v Ríme (San Gioacchino) zasadal sekretariát pre formáciu Konferencie Európa (P. Jacek Zdrzalek – koordinátor Konferencie,  P. Ronnie McAinsh (Londýn), P. Maurizio Iannuario (Neapol) a P. Metod Lukáčik (Michalovce)).

www-15

Prebehlo plánovanie mesiaca obnovy pred doživotnými sľubmi, ktoré majú byť v roku 2017 v Poľsku. P. Witold Hetnar bol prizvaný na túto časť stretnutia ako reprezentant organizátorov mesiaca obnovy.

Súčasťou stretnutia bola aj diskusia o trvalej formácii a o štádiu prechodu do služby. Hlavnou témou stretnutia bola diskusia o navrhovanom spoločnom štúdiu teológie pre bohoslovcov z Európy a interprovinciálnych noviciátov v Ciorani a v Lubaszowej – Podolínci v rokoch 2017/2018.

Členovia sekretariátu sa zaoberali aj plánovaním púte pre spolubratov vo formácii na miesta spojené so sv. Klementom. Púť by sa mala uskutočniť v roku 2018 na miesta ako Varšava, Krakov, Tasovice a Viedeň.

Presný dátum stretnutia formátorov Konferencie v roku 2018 v Trois Epis bude včas oznámený.

 

Zdroj (redakčne krátené)

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved