Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Spomienkový večer 1918 – 2018 v Claphame

V piatok 16. februára 2018 sme  usporiadali redemptoristický festival spomienok v našom kostole Panny Márie v Claphame.

Redemptoristi z londýnskej provincie, farníci Kostola Panny Márie, kňazi ozbrojených síl a členovia zboru Kráľovského námorníctva Jej Veličenstva sa zhromaždili, aby pamätali na všetkých, ktorí padli v prvej svetovej vojne, najmä ľudí z našej farnosti a redemptoristických kňazov, ktorí slúžili ako kňazi ozbrojených síl počas vojnového konfliktu.

Počas večera sme počuli príbeh farnosti počas vojny a príbehy troch redemptoristov, ktorí boli zabití slúžiac ako kňazi: O. Bernard Kavanagh C.Ss.R. C.F. ktorý bol zabitý na hore Sinaj, slúžiac zomierajúcemu vojakovi;  O. Charles Watson C.Ss.R. C.F. ktorý zomrel na púšti; a O. Thomas Bradley C.Ss.R. R.N. z vojnovej lode HMS Victory kapitána Hardyho  zabitý v Indickom oceáne, keď  bola jeho loď zasiahnutá torpédom. Čítal sa Pamätný zoznam padlých ľudí z farnosti a členovia zboru Kráľovského námorníctva zahrali posledný príspevok na pamiatku padlých. Bol to večer hudby, poézie, inšpiratívnych príbehov a spoločenstva.

Toto podujatie bolo zorganizované na podporu práce kňazov pracujúcich v  ozbrojených silách a vyzbieralo sa takmer 3000 libier pre  Royal Navy RC Trust, a to prostredníctvom predaja lístkov a tiež tichej aukcie, ktorá sa konala  počas večera. Sme veľmi vďační inštitúciám, ktoré poskytli veci do aukcie.

O. Richard Reid CSsR, rektor a kňaz farnosti v Claphame povedal: „Bola to veľmi dojemná udalosť, ktorou sme vzdali hold padlým ľuďom z Claphamu a našim  kňazom redemptoristom, ktorí obetovali svoj život službe druhým . „

Špeciálne  poďakovanie patrí  organizátorovi podujatia – Bratovi Christopherovi Reynoldsovi.

Zdroj: cssr.news

Foto: Jess Esposito and Charlotte Harmer

Preklad © Mediálny tím provincie Bratislava – Praha

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved